Jacek Osuch miał dziś wypadek samochodowy. Źródło: Facebook/112malopolska.pl/Wikipedia
Jacek Osuch miał dziś wypadek samochodowy. Źródło: Facebook/112malopolska.pl/Wikipedia

Wiceminister Osuch wydał oświadczenie. Spełniły się przypuszczenia

Redakcja Redakcja Wypadki Obserwuj temat Obserwuj notkę 29
Wiceminister sportu i turystyki Jacek Osuch potwierdził, że uczestniczył we wtorek w kolizji na drodze wojewódzkiej 783 pomiędzy Wolbromiem a Miechowem w Małopolsce. Jak podał na swoim profilu w mediach społecznościowych, po badaniach opuścił już szpital.

Osuch potwierdza: Uczestniczyłem w kolizji

"W nawiązaniu do doniesień medialnych z ostatnich kilkudziesięciu minut informuję, że dziś ok. godz. 15.00 uczestniczyłem w kolizji na drodze wojewódzkiej 783 pomiędzy Wolbromiem a Miechowem. Na szczęście żadnemu z pozostałych kierowców i pasażerów - takie mam informacje - nic poważnego się nie stało" - głosi wpis wiceministra na jego profilu na Facebooku.

Jak relacjonował Osuch, kierowca samochodu dostawczego skręcając w lewo wymusił pierwszeństwo i zajechał drogę autu, którym podróżował. "Kierowca, z którym podróżowałem, chcąc uniknąć zderzenia próbował hamować, aby ominąć pojazd. Niestety, z naprzeciwka jechał kolejny samochód i doszło do zderzenia" - wyjaśnił wiceminister.

Osuch: Dziękuję służbom za pomoc

Podziękował on ratownikom medycznym i lekarzom za udzielenie pomocy poszkodowanym. "Po badaniach kontrolnych w szpitalu w Miechowie opuściłem już placówkę" - przekazał Osuch.

"Pamiętajmy, że przed nami dni zwiększonego natężenia ruchu na drogach w związku z końcem wakacji. Apeluję do wszystkich, aby wracając z urlopów przestrzegali zasad ruchu drogowego. Zachowajcie ostrożność" - podkreślił wiceminister w mediach społecznościowych.

Wypadek wiceministra sportu

Jak poinformował Bartosz Izdebski z zespołu prasowego małopolskiej policji, do wypadku doszło po południu na drodze wojewódzkiej nr 783, pomiędzy Wolbromiem a Miechowem. Kierujący mercedesem widząc naprzeciwko dostawczego renault trafic, który rozpoczął manewr skrętu w lewo w drogę podporządkowaną, zdecydował zjechać na lewy pas, gdzie zderzył się z nadjeżdżającą z naprzeciwka skodą.

Według informacji policji w wyniku zderzenie dwóch mężczyzn – podróżujący mercedesem i kierowca skody - doznało nieznacznych potłuczeń. Obaj trafili do szpitala na rutynowe badania. Po ich wykonaniu zostali zwolnieni do domów.

SW

Czytaj dalej: 


Komentarze

Inne tematy w dziale Rozmaitości