Dziewczyna rosyjskiego żołnierza chce "trofeów" z wojny. Mówiła o ludzkiej głowie

Ukraińscy żołnierze podczas walk na froncie. (fot. Flickr)
Ukraińscy żołnierze podczas walk na froncie. (fot. Flickr)
W niedzielę ukraiński wywiad wojskowy opublikował rozmowę telefoniczną pomiędzy młodą Rosjanką a jej chłopakiem, który walczy na froncie przeciwko Ukrainie. Kobieta namawia go, by przywiózł jej z wojny "trofea" w postaci wojskowych kurtek i naszywek z ciał zabitych Ukraińców.

Ukraiński wywiad przechwycił rozmowę

— Naszywki, buty, kurtki wojskowe zdjęte przez okupantów z ciał poległych w walce żołnierzy ukraińskich - oto szczyt marzeń prostej rosyjskiej dziewczyny spod Moskwy — poinformował ukraiński wywiad, odnosząc się do przechwyconej rozmowy.

Z nagrania wynika, że rosyjski żołnierz chce już wracać do domu. Jego dziewczyna zaś namawia go, by potem wrócił na Ukrainę jako najemnik z "grupy Wagnera". Chce również, aby przywiózł jej "mnóstwo kurtek wojskowych". Kobieta wspomniała również o ludzkiej głowie i o tym, że pokazywała koleżance, że "wagnerowcy odcięli człowiekowi głowę".

Dziewczyna rosyjskiego żołnierza chce "trofeów"

Dziewczyna żołnierza domaga się, by ten przywiózł jej kurtki i inne "trofea". Jak dodaje wywiad, para określała też Ukraińców pogardliwymi określeniami.

— Amoralność wojska rosyjskiego dawno sięgnęła kolejnego dna, jednak haniebne obchodzenie się z jeńcami i ciałami zabitych obrońców Ukrainy nie pozostanie bez kary — przekazał ukraiński wywiad wojskowy.

RB

Czytaj dalej:

Lubię to! Skomentuj12 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka