Napięty terminarz prezydenta. Andrzej Duda leci z ważną wizytą do USA

Andrzej Duda, prezydent. Fot. PAP/EPA
Andrzej Duda, prezydent. Fot. PAP/EPA
Prezydent Andrzej Duda weźmie udział w debacie generalnej 77. sesji Zgromadzenia Ogólnego ONZ w Nowym Jorku. Do Stanów Zjednoczonych poleci wraz z małżonką Agatą Konrhauser-Dudą.

Polski prezydent dziś uczestniczył w ceremonii pogrzebowej królowej Elżbiety II w Wielkiej Brytanii. W Londynie wczoraj rozmawiał z nową premier Liz Truss na Downing Street, gdzie omawiał tematy związane z pomocą dla Ukrainy, bezpieczeństwa i współpracy polsko-brytyjskiej.  

Zobacz też: Pogrzeb królowej Elżbiety II. Andrzej Duda siedział przed Joe Bidenem

Wizyta pary prezydenckiej w USA 

W dniach 20-22 września Andrzej Duda wraz z pierwszą damą będą też uczestniczyć w debacie generalnej Zgromadzenia Ogólnego ONZ. Oprócz spotkań z zagranicznymi przywódcami - takimi jak Jair Bolsonaro, Alare Karis, Gitanas Nausėda oraz Egils Levits - wygłosi przemówienie w Nowym Jorku. W czwartek Duda wysłucha przemówienia prezydenta Ukrainy Wołodymyra Zełenskiego, skierowanego do uczestników sesji. 

"Gaz już nigdy nie popłynie z Rosji do Niemiec przez gazociąg Nord Stream 2"

Para prezydencka zostanie przyjęta w recepcji powitalnej dla szefów delegacji i głów państw wydawanej przez prezydenta Stanów Zjednoczonych Joe Bidena wraz z małżonką. Na koniec wizyty w USA zaplanowano też spotkanie z liderami organizacji polonijnych w Nowym Jorku.

 

Młodzieżowa seks afera w Krośnie. Janusz Korwin-Mikke szokuje komentarzem


GW


Lubię to! Skomentuj50 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka