Rosjanie wylecieli w powietrze. Ukraińcy nie mieli z tym nic wspólnego

Rosjanie ostrzelali swoje pozycje. Źródło: Twitter/@Military_oO
Rosjanie ostrzelali swoje pozycje. Źródło: Twitter/@Military_oO
Rosyjski żołnierz zarejestrował moment, jak rakieta wystrzelona z rosyjskiego samobieżnego przeciwlotniczego zestawu Pancyr-S1 trafiła w Rosjan. To nie pierwszy przypadek, kiedy rosyjska armia atakuje samą siebie.

Rosjanie strzelają do siebie 

Nagranie opublikowane na Telegramie wrzucił rosyjski żołnierz, który był w pobliżu pracującego rosyjskiego zestawu artyleryjsko-rakietowego Pancyr-S1. Na wideo widać, jak zestaw wystrzeliwuje rakiety, jednak czwarta z nich niefortunnie wylatuje w kierunku rosyjskich żołnierzy. 

Nie podano żadnej informacji o tym, czy ktoś został ranny oraz gdzie doszło do tego zdarzenia. Nagranie chętnie z kolei komentują Ukraińcy, którzy piszą, że był to "przyjacielski ogień". 

Wystawiły się na ostrzał 

W lipcu głośno w mediach było o incydencie, w którym to rosyjska obrona powietrzna wzięła na cel trzy śmigłowce bojowe Ka-52. Wcześniej maszyny przez pomyłkę ostrzelały swoje pozycje.

"Odbieramy to jako gest dobrej woli ze strony okupantów" – przekazały wówczas ukraińskie służby w wydanym komunikacie.

"Trzy rosyjskie śmigłowce Ka-52 zamierzały zaatakować nasze jednostki, ale… przez przypadek uderzyły we własne" - poinformował wówczas Sztab Generalny Sił Zbrojnych Ukrainy.

MP

Czytaj dalej: 


Lubię to! Skomentuj12 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka