Kryzys powołań w Kościele trwa. Do seminarium w Łowiczu zgłosiła się jedna osoba

Kryzys powołań w kościele trwa. fot.pxhere.com
Kryzys powołań w kościele trwa. fot.pxhere.com
Kościół katolicki jest pogrążony w kryzysie, co potwierdza spadająca z roku na rok liczba powołań. Wiele wskazuje na to, że zostało zlikwidowane kolejne seminarium duchowne, odbywające się w Łowiczu. W tym roku chciała tam wstąpić tylko jedna osoba. Kleryk został przeniesiony do seminarium w Warszawie.

Kolejne seminarium duchowne do likwidacji

Na oficjalnej stronie Wyższego Seminarium Duchownego w Łowiczu można przeczytać, że placówka działa od 1994 roku i od tego czasu seminarium ukończyło ponad stu księży. Z czasem liczba zgłoszeń zaczęła spadać.

Jak podaje "Gazeta Wyborcza", sytuacja była tak zła, że w pewnym momencie w seminarium było więcej wykładowców niż kleryków. W tym roku akademickim chęć do posługi kapłańskiej zgłosiła tylko jedna osoba, co i tak jest lepszym wynikiem niż rok temu, kiedy nikt się nie zgłosił.

Przenosiny do Warszawy

W związku z tym od przyszłego roku wszyscy klerycy będą studiować w Wyższym Metropolitalnym Seminarium Duchownym w Warszawie. Informacji o zamknięciu placówki w Łowiczu jednak nie ma.

"Seminarium łowickie utrzyma swój status, dlatego należy zaznaczyć, że jest ono przeniesione, a nie zamknięte. Dalsza formacja naszych kleryków będzie odbywała się w łączności ze wspólnotą Wyższego Metropolitalnego Seminarium Duchownego w Warszawie" – przekazał rektor WSD w Łowiczu ks. Piotr Kaczmarek.

SW

Czytaj dalej:

Lubię to! Skomentuj50 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Społeczeństwo