Wypowiedź Brauna w rosyjskiej telewizji. "To co on wyprawia, ociera się o zdradę"

Braun w rosyjskiej telewizji Rossija 1. Źródło: YouTube/WieściZeWschodu
Braun w rosyjskiej telewizji Rossija 1. Źródło: YouTube/WieściZeWschodu
W rosyjskich mediach pokazano wypowiedź posła Konfederacji – Grzegorza Brauna, który wypowiadał się na temat manifestacji "Stop ukrainizacji Polski". To wydarzenie jest szeroko komentowane w Polsce. Wpis na Twitterze zamieścił m.in. minister zdrowia Adam Niedzielski, na którego spadła duża fala krytyki od osób broniących Brauna.

Lider Konfederacji Grzegorz Braun w połowie września wziął udział w pikiecie "Stop ukrainizacji Polski", której fragmenty, łącznie z wypowiedziami polityka, wykorzystała naczelna propagandzistka Władimira Putina Olga Skabiejewa w programie emitowanym w stacji Rossija 1.

W programie stacji Rossija 1 prowadząca go Skabiejewa, pokazując nagrania z warszawskiej pikiety "Stop ukrainizacji Polski, oświadczyła, że "nawet rusofobiczne państwa zaczynają rozumieć, że nie przetrwają zimy bez rosyjskiego gazu". W materiale prezentowane były również nagrania z wypowiedzi Brauna, który mówił: "Stop ukrainizacji Polski, stop depolonizacji Polski. Chodzi o to, żeby Polska była Polska i to właśnie (chcemy) wyrazić".

Politycy potępiają wypowiedź posła Konfederacji

Paweł Kowal z Koalicji Obywatelskiej również postanowił skomentować działalność Grzegorza Brauna. – To, co wyprawia poseł Braun, ociera się o zdradę — i tak to należy traktować. Bo to jest wojna. Rosja wypowiedziała wojnę Zachodowi i wygraża także Polsce. Jak on może coś takiego robić? – mówił w programie "Onet Opinie". 

– Należy potępiać postawy osób, które nie zdają sobie sprawy lub zdają sobie sprawę i świadomie wspierają w tej wojnie państwo zbójeckie – dodał. 

Poseł PiS Jan Mosiński w poniedziałek w rozmowie z PAP.PL także skomentował tę sytuację, mówiąc, że "pan poseł Braun nie ukrywa swojej atencji wobec polityki wschodniej, w jakimś wymiarze oczywiście, to tylko świadczy o tym, że żyjemy w wolnym kraju. Natomiast to w chwili obecnej może być też w jakiś sposób dla nas niebezpieczne, bo takie przekazywanie opinii publicznej, że następuje ukrainizacja polski jest po prostu nikczemnym kłamstwem, nieprawdą".

Zdaniem Mosińskiego to, że z wypowiedzi Brauna o "ukrainizacji Polski" skorzystają rosyjskie media, było "do przewidzenia".

"Rosyjskie służby specjalne odpowiedzialne za walkę informacyjną przeciwko Zachodowi bardzo uważnie śledzą polską debatę publiczną, wychwytując wątki ważne dla Kremla. Eksploatują głównie te działania, które są korzystne dla Rosji i legitymizują kłamstwa dot. RP " - napisał na Twitterze pełnomocnik rządu ds. bezpieczeństwa przestrzeni informacyjnej RP Stanisław Żaryn.

Niedzielski komentuje występ Brauna. Ostra reakcja internautów

Pokazaną w rosyjskich mediach wypowiedź Grzegorza Brauna postanowił skomentować minister zdrowia Adam Niedzielski. "Jak widać poseł Braun stanowi nie tylko zagrożenie dla ludzkiego zdrowia swoją agresją antyszczepionkową. Dziś w rosyjskiej tv staje się stronnikiem Putina, niszczącego niepodległą Ukrainę i pokój w Europie" – napisał na Twitterze.Wypowiedź ministra spotkała się z dużą falą krytyki ze strony obrońców posła Konfederacji. Główną linią obrony jest to, że Braun nie wystąpił w tej telewizji, a tylko wykorzystano jego wypowiedź. Dodatkowo internauci obwiniają Niedzielskiego, że jest "odpowiedzialny za 200 tys zgonów Polaków", i sugerują, że próbuje się "zemścić" na Braunie, za jego słowa "będziesz wisiał".

Inny poseł Konfederacji Krzysztof Bosak zasugerował, że to próba skonfliktowania polityków w tej partii.


MP

Czytaj dalej: 


Lubię to! Skomentuj69 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka