Simon Cowell i Sara James w "America's Got Talent", fot. Instagram/Sara James
Simon Cowell i Sara James w "America's Got Talent", fot. Instagram/Sara James

Sara James ma szansę zrobić karierę w USA. Ten człowiek jej pomoże

Redakcja Redakcja Muzyka Obserwuj temat Obserwuj notkę 13
Simon Cowell, juror amerykańskiego "Mam Talent" zadeklarował się, że pomoże polskiej utalentowanej wokalistce Sarze James w zaistnieniu na amerykańskim rynku muzycznym.

Sara James ma 14-lat. Wygrała jedną z edycji "Voice of Poland Junior". W tym roku reprezentowała Polskę podczas "Eurowizji Junior", zdobywając II miejsce. Nastolatka wystąpiła również w "America's Got Talent" - amerykańskim odpowiedniku polskiego "Mam talent!", wzbudzając zachwyt jurorów i publiczności.

Sara James w amerykańskim "Mam Talent!"

To właśnie Simon Cowell, legendarny juror tego programu, po tym jak usłyszał przebój Billie Eilish w wykonaniu Sary James, wcisnął tzw. złoty przycisk, dzięki któremu nastoletnia piosenkarka przeszła od razu do półfinału.


- Bardzo dobrze pamiętam moment, w którym Sara weszła. Miałem przeczucie, że ta dziewczyna będzie wspaniała. Była bardzo pewna siebie. Wyglądała świetnie, bardzo ujmująco. Opowiedziała historię o swoim marzeniu i w duchu wszyscy się modliliśmy, żeby dobrze wypadła. (...) Dzięki Bogu poszło jej rewelacyjnie - skomentował Simon Cowell w rozmowie z Marcinem Prokopem.

Jak dodał poziom tegorocznej edycji "America's Got Talent" był bardzo wysoki i wyrównany, dlatego podejrzewał, że Sara James może go nie wygrać.

- Miałem przeczucie, że może nie wygrać. Wciskając złoty przycisk, w pewien sposób jesteś związany z uczestnikiem. Bardzo ją lubię, jednak uważam, że to, czy wygrasz, czy nie wygrasz, ma wpływ na dalszą karierę - zastrzegł juror.


Simon Cowell chce pomóc Sarze James

Cowell jest producentem telewizyjnym i łowcą talentów, który stoi za sukcesami wielu twórców oraz artystów, w tym zespołów One Direction, Little Mix oraz Fifth Harmony. Posiadał też własne studio nagraniowe, ale sprzedał je. Powiedział jednak, że postara się pomóc Sarze James w zaistnieniu na amerykańskim rynku muzycznym.

- To, co mogę zaoferować Sarze, to zapoznać ją z ludźmi, których musi poznać. Prawdopodobnie w przyszłym roku zaprezentujemy ją jednej z czołowych wytwórni. Spróbujemy nagrać materiał i damy szansę, aby pokazała się właśnie jednej z większych wytwórni. A co wydarzy się później, zależy już od niej samej - ocenił gwiazdor.


Simon Cowell popularność zdobył w 2001 roku, gdy został sędzią w brytyjskim programie Pop Idol. Od tego czasu wystąpił w wielu innych programach typu talent show, a przede wszystkim stworzył własne formaty: X Factor i Got Talent. Jako juror programów rozrywkowych stał się znany z brutalnych i szczerych komentarzy do popisów uczestników występujących na scenie. Produkcją programów zajęła się jego firma Syco.

ja

Czytaj także:

Udostępnij Udostępnij Lubię to! Skomentuj13 Obserwuj notkę

Komentarze

Inne tematy w dziale Kultura