Prezydent Andrzej Duda oraz minister sportu i turystyki Kamil Bortniczuk i marszałek województwa małopolskiego Witold Kozłowski z nagrodzonymi podczas 1. Europejskiego Kongresu Sportu i Turystyki w ZakopanemFot. PAP/Grzegorz Momot
Prezydent Andrzej Duda oraz minister sportu i turystyki Kamil Bortniczuk i marszałek województwa małopolskiego Witold Kozłowski z nagrodzonymi podczas 1. Europejskiego Kongresu Sportu i Turystyki w ZakopanemFot. PAP/Grzegorz Momot

Gala Ambasadorów Sportu w Zakopanem

Redakcja Redakcja Europejski Kongres Sportu i Turystyki Obserwuj temat Obserwuj notkę 0
Andrzej Duda uświetnił wieczorną Galę Ambasadorów Sportu, która odbyła się na I Eurioejskim Kongresie Sportu i Turystyki. Wcześniej na 6 scenach ludzie sportu, polityki, biznesu i mediów dyskutowali w ponad 40 panelach. Środa była najdłuższym z 3 dni kongresu.

Gala Ambasadorów w Zakopanem

Galę Ambasadorów Sportu wykorzystano do wręczenia okolicznościowych nagród. W kategorii Promotor Sportu statuetkę otrzymał dyrektor sportowy telewizji Polsat Marian Kmita, a jako Innowator Sportu nagrodzony został dyrektor Grupy Maspex i twórca Pucharu Tymbarka Krzysztof Pawiński, a w kategorii Mecenas Sportu wyróżniono PKN Orlen.

W kategorii Wydarzenie Sportowe nagrodzeni zostali organizatorzy siatkarskiego Memoriału Huberta Jerzego Wagnera, natomiast były prezes Polskiego Związku Narciarskiego Apoloniusz Tajner z rąk marszałka województwa małopolskiego Witolda Kozłowskiego otrzymał statuetkę w kategorii Osobowość Sportu. Z kolei za Małopolską Kuźnię Talentów uznano klub AZS AWF Kraków.

Orlen mecenasem sportu

– Tylko od 2018 roku zwiększyliśmy nakłady na rozwój polskiego sportu o 120%. W tym czasie wspierani przez nas zawodnicy i reprezentacje wywalczyli ponad 150 medali na najważniejszych międzynarodowych imprezach sportowych – igrzyskach olimpijskich, mistrzostwach świata i Europy. Nasze zaangażowanie w sponsoring sportu realnie wspiera też cele biznesowe. Tylko w ubiegłym roku dzięki projektom sponsoringowym wypracowaliśmy ekwiwalent reklamowy na poziomie 1 miliarda złotych. Wzmacnianie globalnej rozpoznawalności marki ORLEN wpisuje się także w realizowany proces budowy silnej, multienergetycznej firmy, która musi skutecznie konkurować z największymi europejskimi graczami w branży paliwowo-energetycznej – mówił Daniel Obajtek, Prezes Zarządu PKN ORLEN.

Orlen po przejęciu Grupy LOTOS, wspiera teraz blisko 90 indywidualnych zawodników, ponad 70 klubów, 10 związków i 2 komitety. Z kolei programami sportowymi tylko w 2021 r. objęto ponad 62 tysiące dzieci i młodzieży.

Przypomnijmy, że w ostatnichlatach koncern miał swój udział w historycznych sukcesach polskiego sportu. Reprezentacja siatkarzy podczas niedawno zakończonych mistrzostw świata zdobyła srebrny medal. Polska Reprezentacja Olimpijska na igrzyskach w Tokio zdobyła 14 medali, notując najlepszy start w XXI wieku. Bartosz Zmarzlik trzykrotnie zostawał Indywidualnym Mistrzem Świata na żużlu, a Robert Kubica stanął na podium legendarnego wyścigu 24h Le Mans. Koncern współpracuje między innymi z Polskim Związkiem Lekkiej Atletyki, Polskim Związkiem Piłki Siatkowej i sportowcami reprezentującymi barwy ORLEN Team, najbardziej rozpoznawalnego zespołu motorsportowego w Polsce. Z niektórymi zawodnikami – w tym Anitą Włodarczyk i Kubą Przygońskim – jest związany już ponad dekadę.

Orlen wspiera paraolimpijczyków

PKN ORLEN współpracuje także z Polskim Komitetem Paraolimpijskim, zapewniając mu długofalowe i strategiczne wsparcie, a 22 stypendystów Fundacji ORLEN stanowi trzon naszej reprezentacji narodowej. Firma rozwija programy paraolimpijskie, takie jak Los Angeles 2028 i popularyzuje aktywność fizyczną wśród osób z niepełnosprawnościami – między innymi organizacją takich wydarzeń jak ORLEN PARALYMPIC RUN.

red.

Czytaj dalej:


Komentarze

Inne tematy w dziale Sport