Orlen otwiera kolejne stacje na Słowacji. "Blisko 1100 stacji na zagranicznych rynkach"

Grupa Orlen otworzyła 10 nowych stacji paliw na Słowacji. Źródło: Twitter/Daniel Obajtek
Grupa Orlen otworzyła 10 nowych stacji paliw na Słowacji. Źródło: Twitter/Daniel Obajtek
Grupa Orlen otworzyła 10 nowych stacji paliw na Słowacji i znalazła się wśród pięciu największych sieci na tym rynku. Po uruchomieniu kolejnych planowanych obiektów, koncern będzie dysponować ponad 90 stacjami i wejdzie do grona trzech największych sieci w tym kraju - poinformowała państwowa spółka.

"Grupa Orlen otworzyła 10 nowych stacji paliw na Słowacji i z 36 obiektami znalazła się wśród 5 największych sieci na tym rynku. Nowe stacje samoobsługowe zostały uruchomione między innymi w Bratysławie i Koszycach" - przekazał w środę PKN Orlen. Koncern zapowiedział jednocześnie, że po uruchomieniu kolejnych planowanych obiektów będzie dysponować tam ponad 90 stacjami i wejdzie do grona trzech największych sieci w tym kraju.

Blisko 1100 stacji PKN Orlen na rynkach zagranicznych 

PKN Orlen przypomniał, że łącznie na rynkach zagranicznych Grupa Orlen posiada blisko 1100 stacji, przy czym, zgodnie z założeniami strategii Orlen 2030, zamierza zwiększyć udział stacji zagranicznych w sieci z 37 proc. do 45 proc.

„Otworzyliśmy 10 kolejnych stacji na Słowacji, dzięki czemu Grupa Orlen zalazła się wśród 5 największych sieci na tym rynku” - napisał w środę na Twitterze prezes PKN Orlen Daniel Obajtek. Jak dodał, przejęcie kolejnych stacji w ramach środków zaradczych uplasuje tam koncern „w czołowej trójce”. „Na rynkach zagranicznych mamy już blisko 1100 nowoczesnych stacji” – przypomniał.

Prezes PKN Orlen zapewnił, że zgodnie z przyjętą strategią koncern konsekwentnie wzmacnia swą pozycję na rynkach zagranicznych. "Skutecznie wykorzystujemy doświadczenie zdobyte w ekspansji międzynarodowej przy dynamicznym rozwoju sieci na rynku słowackim. W ciągu 3 lat udało nam się zbudować silną i rozpoznawalną markę" - podkreślił zarazem Obajtek, cytowany w środowym komunikacie PKN Orlen.

Rynek słowacki z dużym potencjałem 

Jak zaznaczył, PKN Orlen dostrzega duży potencjał tego rynku i co istotne, jest na nim również "silnie obecny" ze sprzedażą hurtową, co uzupełnia łańcuch wartości koncernu.

PKN Orlen wyjaśnił, że nowe, samoobsługowe stacje pod marką Orlen na Słowacji powstały w ramach rebrandingu 10 stacji z pakietu 25 przejętych przez Grupę Orlen od lokalnej sieci. Koncern podał jednocześnie, że proces rebrandingu wszystkich stacji z tego pakietu planowany jest do końca 2022 r.

"Nowe stacje oferują paliwa EFECTA i są w pełni zautomatyzowane. Łącznie na rynku słowackim Grupa Orlen prowadzi 14 stacji w formacie samoobsługowym, uzupełniających ofertę 22 obiektów prowadzących sprzedaż pozapaliwową" - przekazano w informacji. Przypomniano jednocześnie, że Grupa Orlen działa na rynku słowackim od 2019 r., kiedy to spółka otworzyła w tym kraju swoją pierwszą stację paliw.

"Do końca 2022 r. sieć będzie liczyła 50 obiektów, natomiast w ramach realizacji środków zaradczych po połączeniu z Grupą Lotos, Grupa Orlen przejmie od MOL 41 dodatkowych stacji" - wspomniał PKN Orlen. Zwrócił uwagę, że obecnie Grupa Orlen posiada również ok. 15 proc. udział w hurtowym rynku paliw na Słowacji.

MP

Czytaj dalej:


Lubię to! Skomentuj7 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Gospodarka