Zarwany most na rzece Machhu w mieście Morbi. Fot. Twitter/Screenshot
Zarwany most na rzece Machhu w mieście Morbi. Fot. Twitter/Screenshot

Zarwał się most oddany do użytku tydzień po remoncie. Ludzie wpadli do rzeki [Wideo]

Redakcja Redakcja Świat Obserwuj temat Obserwuj notkę 17
Runął liczący niemal sto lat wiszący most na rzece Machhu w mieście Morbi w stanie Gudźarat w Indiach. Bilans ofiar śmiertelnych wynosi aktualnie 68, ale ta liczba cały czas rośnie. Według CNN w momencie katastrofy na moście było kilkaset osób. Konstrukcja zaledwie tydzień temu została ponownie otwarta po pracach remontowych dla zwiedzających.

Zarwał się most będący atrakcją turystyczną regionu

Wiszący most nad rzeką Machchu jest popularną atrakcją turystyczną. Niedawno przeszedł remont. - Rząd zbada, jak i dlaczego doszło do incydentu - powiedział minister stanu w ministerstwie pracy i zatrudnienia Gudźarat, Brijesh Merjabut. Obecnie skupiamy się na działaniach poszukiwawczych i ratowniczych - dodał. Według nieoficjalnych doniesień na most weszło więcej osób, niż wynosiła jego wytrzymałość.

Nagrania z wypadku

Materiał telewizyjny pokazał dziesiątki ludzi trzymających kable i szczątki mostu, podczas gdy ekipy ratunkowe próbowały do nich dotrzeć - donosi Reuters. Niektórzy wspinali się po resztkach konstrukcji, aby dotrzeć do brzegów rzeki, inni próbowali dopłynąć o własnych siłach w bezpieczne miejsce. Na moście było wiele dzieci.


Pojawiło się również zagadkowe nagranie pokazujące, jak młody mężczyzna kopie w linę mostu, co mogło się przyczynić do jego uszkodzenia.

Szef polskiego MSZ złożył kondolencje

Premier Indii Narendra Modi oznajmił, że poszkodowani oraz rodziny zmarłych w katastrofie otrzymają pomoc ze specjalnego funduszu pomocowego - poinformował portal hindustantimes.com.

Modi oraz szef rządu stanowego Gudźaratu Bhupendra Patel zaapelowali o pilną mobilizację zespołów ratowniczych oraz o zorganizowanie natychmiastowego leczenia rannych.

Kondolencje złożył szef polskiego MSZ Zbigniew Rau. Napisał, że to miejsce jest szczególne w relacjach polsko-indyjskich.


ja

Czytaj także:

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka