Punkt Informacyjno- Koordynacyjnym dla Osób z Niepełnosprawnościami w Warszawie.
Punkt Informacyjno- Koordynacyjnym dla Osób z Niepełnosprawnościami w Warszawie.

Ochojska chciała uderzyć w PiS. Zaliczyła dużą wpadkę

Redakcja Redakcja Niepełnosprawni Obserwuj temat Obserwuj notkę 45
Janina Ochojska pokazała, że nie zna przepisów. Udostępniła na Twitterze zdjęcie w jakich warunkach czekają ludzie przed warszawskim Punktem Informacyjno- Koordynacyjnym dla Osób z Niepełnosprawnościami, z komentarzem, by nie głosować na PiS. Tymczasem ta jednostka podlega Rafałowi Trzaskowskiemu jako prezydentowi Warszawy.

Niepełnosprawni czekają na ulicy

Działaczka partii Razem Dorota Spyrka zamieściła w piątek w mediach społecznościowych zdjęcie, na którym widać kilka osób oczekujących w kolejce przed Punktem Informacyjno-Koordynacyjnym dla Osób z Niepełnosprawnościami. Biuro jest tak małe, że ludzie siedzą na krzesłach na zewnątrz, na miejscu parkingowym przeznaczonym dla osób niepełnosprawnych.


„Poczekalnia punktu składania wniosków o orzeczenie o niepełnosprawności. Zakochaj się w Warszawie” – komentuje stołeczna działaczka.

Ochojska: To wina PiS. Nie głosujcie na nich

Wpis udostępniła europosłanka Janina Ochojska.

„Co się dziwić, państwo PiS. Ludzie, NIE GŁOSUJCIE NA NICH” - zaapelowała.

Punkt Informacyjno-Koordynacyjny dla Osób z Niepełnosprawnościami prowadzi Warszawskie Centrum Pomocy Rodzinie. Centrum jest jednostką budżetową m.st. Warszawy, czyli podlega Rafałowi Trzaskowskiemu jako prezydentowi stolicy. Na szybie siedziby PIKON jest nawet charakterystyczne logo "Zakochaj się w Warszawie".

Internauci: Ale wtopa. Punktem zarządza Trzaskowski

Ta wpadka nie uszła uwadze politykom PiS. „Zapyta Pani kolegów z Platformy, kto tam rządzi” – skomentował Radosław Fogiel, poseł PiS i rzecznik tej partii.

Inni internauci próbowali wyjaśnić europosłance, że zaliczyła dużą wpadkę. PiS nie ma bowiem z PIKON nic wspólnego. Tymi punktami zarządza Urząd Miasta st. Warszawy, którego prezydentem jest Rafał Trzaskowski. A ten należy do Platformy Obywatelskiej, więc Ochojska chcąc uderzyć w PiS, uderzyła w PO.

Użytkownicy Twittera dziwią się, że osoba na tak wysokim stanowisku nie zna zadań jednostek samorządu terytorialnego i kompetencji państwa.

"Nie ma pani bladego pojęcia, że wniosek o orzeczenie o niepełnosprawności składa się w powiatowym/miejskim zespole ds. orzekania o niepełnosprawności" - napisał jeden z użytkowników, pytając złośliwie, czy w związku z tym swoje orzeczenie 'kupiła na bazarze".

ja

Czytaj także:

Komentarze

Inne tematy w dziale Społeczeństwo