Szef ukraińskiego wywiadu Kyryło Budanow twierdzi, że Władimir Putin ma trzech sobowtórów. (fot. PAP/EPA)
Szef ukraińskiego wywiadu Kyryło Budanow twierdzi, że Władimir Putin ma trzech sobowtórów. (fot. PAP/EPA)

Szef ukraińskiego wywiadu o sobowtórach Putina. "Moim zdaniem istnieją trzy"

Redakcja Redakcja Rosja Obserwuj temat Obserwuj notkę 14
Szef ukraińskiego wywiadu Kyryło Budanow przekazał, że Władimir Putin ma trzech sobowtórów. Zdradził też, jak ich rozróżnić.

Putin ma trzech sobowtórów?

Od dłuższego czasu w opinii publicznej pojawiają się pogłoski o istnieniu sobowtórów Władimira Putina. W mediach obecna jest też teoria o wykorzystywaniu przez Rosję "operacyjnych sobowtórów" prezydenta tego kraju, m. in. gdy przemieszcza się on w kolumnie rządowych samochodów.

Szef ukraińskiego wywiadu podkreślił, że ukraińskie służby uważnie obserwują "zastępców" Putina oraz twierdzą, że posiadają konkretne przykłady potwierdzające ich istnienie i wykorzystywanie przez Kreml.

— Nie jestem „putinoznawcą”. Moim zdaniem istnieją trzy sobowtóry, których osobiście od razu zauważam — powiedział Budanow w rozmowie opublikowanej kilka tygodni temu przez niezależny białoruski kanał informacyjny Nexta.

Jak ich rozróżnić?

Budanow potwierdził również, że w wywiadzie pracują specjaliści zajmujący się sprawą sobowtórów Putina. Pytany o szczegóły wyjaśnił, że Ukraińcy ustalili, że w przeszłości "zastępcy" prezydenta Rosji pojawiali się jedynie przy specjalnych okazjach, jednak od rozpoczęcia inwazji na Ukrainę, ma być to codzienna praktyka.

Jego zdaniem niezwykle trudno jest rozróżnić i rozpoznać sobowtórów Władimira Putina. Szef ukraińskiego wywiadu przyznał, że jedną z cech, po której można ich poznać jest wzrost.   

— Widać to na filmach i zdjęciach. Na różnice wskazują także gestykulacja, język ciała i płatki uszu, ponieważ są to unikalne cechy każdej osoby — tłumaczył.

RB

Czytaj dalej:

Udostępnij Udostępnij Lubię to! Skomentuj14 Obserwuj notkę

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka