Pilne spotkanie władz PiS. Wiadomo czego dotyczą obrady

W siedzibie PiS odbywa się pilne spotkanie władz partii. Tematem ma być bardzo trudna sytuacja budżetowa. (fot. PAP)
W siedzibie PiS odbywa się pilne spotkanie władz partii. Tematem ma być bardzo trudna sytuacja budżetowa. (fot. PAP)
Wirtualna Polska informuje, że w siedzibie PiS w Warszawie odbywa się pilne spotkanie Prezydium Komitetu Politycznego Prawa i Sprawiedliwości. Tematem narady ma być m. in. spodziewany kryzys w finansach publicznych.

"Nie będzie już czarowania"

Do siedziby PiS przy ul. Nowogrodzkiej przybyli m. in. prezes partii Jarosław Kaczyński, premier Mateusz Morawiecki, a także wicepremierzy i wiceprezesi Prawa i Sprawiedliwości. Politycy rozmawiać mają na temat niezwykle trudnej sytuacji budżetowej oraz spodziewanym kryzysie w finansach publicznych. Celem narady mają być cięcia, oszczędności oraz odblokowanie środków z Krajowego Planu Odbudowy.


WP donosi, że rozmówcy portalu przyznają, że "czas chwalenia się wielkimi wydatkami się skończył" oraz, że "nie będzie już "czarowania".

— Ludzie nie uwierzą już w bajki, że jest świetnie — mówi portalowi jeden z rozmówców.

Cięcia i środki z KPO

Ministerstwa mają za zadanie dokonać przeglądu swoich inwestycji i wydatków, a także "z chirurgiczną precyzją" dokonać odpowiednich cięć tak, aby obywatele odczuli to w jak najmniejszym stopniu.

Współpracownik premiera Morawieckiego przekazał, że chodzi m. in. o takie cięcia jak samochody dla instytucji publicznych czy remonty. Z kolei sam szef rząd skupić się ma na zamknięciu negocjacji z Unią Europejską w sprawie środków z KPO. WP podaje, że rząd rozważa wycofanie się z niektórych stanowisk dotyczących wymiaru sprawiedliwości, które w największym stopniu blokują wypłatę pieniędzy. W tej sprawie zarówno Morawiecki, jak i władze PiS mają "omijać" koalicjantów z Solidarnej Polski, którzy przekonują, że nie znają zamiarów premiera w rozmowach z KE.

Zniesienie immunitetu formalnego

Kierownictwo PiS zdecydowało we wtorek, że w tym tygodniu złożone zostaną projekty zmian w konstytucji oraz w ustawie o wykonywaniu mandatu posła i senatora dotyczące zniesienia immunitetu formalnego - dowiedziała się nieoficjalnie PAP od polityków partii.

RB

Czytaj dalej:

Lubię to! Skomentuj131 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka