W siedzibie PiS odbywa się pilne spotkanie władz partii. Tematem ma być bardzo trudna sytuacja budżetowa. (fot. PAP)
W siedzibie PiS odbywa się pilne spotkanie władz partii. Tematem ma być bardzo trudna sytuacja budżetowa. (fot. PAP)

Pilne spotkanie władz PiS. Wiadomo czego dotyczą obrady

Redakcja Redakcja Rząd Obserwuj temat Obserwuj notkę 131
Wirtualna Polska informuje, że w siedzibie PiS w Warszawie odbywa się pilne spotkanie Prezydium Komitetu Politycznego Prawa i Sprawiedliwości. Tematem narady ma być m. in. spodziewany kryzys w finansach publicznych.

"Nie będzie już czarowania"

Do siedziby PiS przy ul. Nowogrodzkiej przybyli m. in. prezes partii Jarosław Kaczyński, premier Mateusz Morawiecki, a także wicepremierzy i wiceprezesi Prawa i Sprawiedliwości. Politycy rozmawiać mają na temat niezwykle trudnej sytuacji budżetowej oraz spodziewanym kryzysie w finansach publicznych. Celem narady mają być cięcia, oszczędności oraz odblokowanie środków z Krajowego Planu Odbudowy.


WP donosi, że rozmówcy portalu przyznają, że "czas chwalenia się wielkimi wydatkami się skończył" oraz, że "nie będzie już "czarowania".

— Ludzie nie uwierzą już w bajki, że jest świetnie — mówi portalowi jeden z rozmówców.

Cięcia i środki z KPO

Ministerstwa mają za zadanie dokonać przeglądu swoich inwestycji i wydatków, a także "z chirurgiczną precyzją" dokonać odpowiednich cięć tak, aby obywatele odczuli to w jak najmniejszym stopniu.

Współpracownik premiera Morawieckiego przekazał, że chodzi m. in. o takie cięcia jak samochody dla instytucji publicznych czy remonty. Z kolei sam szef rząd skupić się ma na zamknięciu negocjacji z Unią Europejską w sprawie środków z KPO. WP podaje, że rząd rozważa wycofanie się z niektórych stanowisk dotyczących wymiaru sprawiedliwości, które w największym stopniu blokują wypłatę pieniędzy. W tej sprawie zarówno Morawiecki, jak i władze PiS mają "omijać" koalicjantów z Solidarnej Polski, którzy przekonują, że nie znają zamiarów premiera w rozmowach z KE.

Zniesienie immunitetu formalnego

Kierownictwo PiS zdecydowało we wtorek, że w tym tygodniu złożone zostaną projekty zmian w konstytucji oraz w ustawie o wykonywaniu mandatu posła i senatora dotyczące zniesienia immunitetu formalnego - dowiedziała się nieoficjalnie PAP od polityków partii.

RB

Czytaj dalej:

Udostępnij Udostępnij Lubię to! Skomentuj131 Obserwuj notkę

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka