Maciej Wąsik reaguje na groźby otrzymywane przez polskich polityków. (fot. PAP, Twitter)
Maciej Wąsik reaguje na groźby otrzymywane przez polskich polityków. (fot. PAP, Twitter)

Politycy opozycji w niebezpieczeństwie. Apel wiceszefa MSWiA

Redakcja Redakcja Przestępczość Obserwuj temat Obserwuj notkę 27
Wiceszef MSWiA Maciej Wąsik odpowiedział na wpis posła Pawła Szramki, który udostępnił zrzut ekranu wiadomości zawierającej groźby skierowane w jego stronę. — Proszę tego nie lekceważyć. Proszę niezwłocznie zawiadomić policję. Groźby karalne są ścigane na wniosek osoby poszkodowanej — napisał na Twitterze. Zaapelował do osób dotkniętych spoofingiem o pilne zgłaszanie służbom takich przypadków.

"Proszę tego nie lekceważyć"

Poseł PO Paweł Szramka umieścił na Twitterze zrzut ekranu telefonu z otrzymaną we wtorek po godz. 23 wiadomością. Jej autor napisał, że obserwuje go i brutalnie zamorduje za ujawnienie spoofingu, przez co "siedział od kwietnia".

— Panie pośle. Proszę tego nie lekceważyć. Proszę niezwłocznie zawiadomić policję. Groźby karalne policja może ścigać na wniosek osoby poszkodowanej — napisał Wąsik. Z tej korespondencji i wpisów innych osób wynika, że Szramka nie jest jedyną osobą, która otrzymała takie groźby.

Groźby śmierci w stronę polityków i ich rodzin

Były szef CBA Paweł Wojtunik napisał, że we wtorek w nocy jego żona odebrała dwa telefony z drastycznymi groźbami śmierci i gwałtów na córkach. Później przyjechała zaalarmowana o pożarze straż pożarna i policja.

— Dla nas to nie jakiś tam spoofing a zorganizowane celowe nękanie i zastraszenie... — podkreślił Wojtunik, który o tego typu zdarzeniach informował już kilka miesięcy temu.


Również żona Borysa Budki (PO) podała, że po raz kolejny ona i jej mąż otrzymali groźby od ludzi, którym internet daje anonimowość.

— Spoofing to podłość, ale bać się powinien ten, kto się go dopuszcza, a nie ten, który jest jego ofiarą — przekazała. Zaznaczyła, że ten przypadek także został zgłoszony policji. 


RB

Czytaj dalej:

Komentarze

Inne tematy w dziale Społeczeństwo