Edward Miszczak znów będzie pełnił funkcję dyrektora programowego, ale nie w TVN, a w Polscacie. Fot. Polsat/TVN/Canva
Edward Miszczak znów będzie pełnił funkcję dyrektora programowego, ale nie w TVN, a w Polscacie. Fot. Polsat/TVN/Canva

Miszczak po odejściu z TVN ma nową pracę. Będzie rządził u konkurencji

Redakcja Redakcja Media Obserwuj temat Obserwuj notkę 25
Edward Miszczak rozpocznie pracę w Polsacie z początkiem 2023 roku. Zostanie nowym dyrektorem programowym Polsatu, zastępując na tym stanowisku Ninę Terentiew - informuje serwis wirtualnemedia.pl. Wcześniej Miszczak przez blisko ćwierć wieku lat pełnił funkcję dyrektora programowego w TVN.

Terentiew nie odchodzi na emeryturę

76-latnia Nina Terentiew, obecna dyrektorka programowa Polsatu (pełni tę funkcję od kwietnia 2007 roku), pozostanie w strukturach stacji. Aktualnie zasiada też w zarządzie Telewizji Polsat. Na razie nie planuje odejścia na emeryturę.

Sam Edward Miszczak poproszony niedawno o komentarz do informacji o jego dołączeniu do Polsatu od stycznia odpowiedział: – Ciągle jestem na zakazie konkurencji, czyli nie pracuję nigdzie.

Zobacz: Zuckerberg właśnie zrobił to. Meta zwalnia gigantyczną liczbę ludzi

Polsat wstrzymuje decyzje programowe

Grupa Polsat nadal oficjalnie nie potwierdza informacji o zatrudnieniu Edwarda Miszczaka, ale też jej nie dementuje.

Telewizja Polsat obecnie wstrzymuje większość decyzji programowych na głównej antenie dotyczących wiosennej ramówki 2023 roku Czeka na byłego dyrektora programowego TVN, który ma mieć wpływ na układ wiosennej ramówki - informują wirtualnemedia.pl.

 – W tej chwili wszystkie kluczowe decyzje programowe są wstrzymane, bo – jak to jest tłumaczone – nie wiadomo, kto będzie decydował po Nowym Roku – mówi w rozmowie z Press.pl jedna z osób znających kulisy sprawy.

Kim jest Edward Miszczak

Edward Miszczak ma 67 lat. To były dyrektor programowy TVN, który w czerwcu br rozstał się ze stacją po 25 latach pracy. Aktualnie przebywa na okresowym zakazie pracy u konkurencji, który trwa około pół roku. Z tego powodu nie może rozpocząć pracy w Telewizji Polsat wcześniej, niż na przełomie bieżącego i przyszłego roku.

Miszczak był odpowiedzialny za flagowy kanał TVN, połączone portfolio rozrywkowych kanałów tematycznych i naziemnych oraz za produkcję treści programowych. Funkcję dyrektora programowego TVN pełnił od 1998 roku. Wcześniej współtworzył RMF FM. Pracę zawodową zaczynał w Radiu Kraków.

ja

Czytaj także:

Komentarze

Inne tematy w dziale Kultura