Ukraińska armia weszła do Chersonia. Mieszkańcy tłumnie witają wyzwolicieli

Mieszkańcy Chersonia witają ukraińskich żołnierzy po tym, jak Rosjanie wycofali swoje wojska z tego miasta. (fot. Twitter)
Mieszkańcy Chersonia witają ukraińskich żołnierzy po tym, jak Rosjanie wycofali swoje wojska z tego miasta. (fot. Twitter)
Ukraińskie media dzielą się zdjęciami z centru Chersonia, na których widać zawieszone w centrum miasta flagi Ukrainy. Na miejscu obecne są też grupy mieszkańców, którzy – według tych relacji – wyszli na ulice w oczekiwaniu na ukraińskich żołnierzy.

Ukraińcy wyzwolili Chersoń

W mediach społecznościowych pojawiają się zdjęcia mieszkańców Chersonia pokazujące jak niektórzy z nich wyszli na plac w centrum miasta w oczekiwaniu na ukraińską armię. 

Film z Chersonia udostępnił też wiceminister spraw wewnętrznych Ukrainy Anton Heraszczenko

— Wolne życie wraca do Chersonia, razem z ukraińskimi flagami — napisał


Z kolei "Kyiv Post" podzielił się nagraniem przedstawiającym ukraińskich żołnierzy, maszerujących z flagą tego kraju wzdłuż ulicy w obwodzie chersońskim. 

— Prawdziwi wybawcy są tutaj. Gdzieś w obwodzie chersońskim — napisano.


Portal Tpyxa udostępnił film, na którym ukraińscy żołnierze zawieszają ojczystą flagę przy komendzie głównej policji w regionie Chersonia:

Okupacja Chersonia

Chersoń jest jedynym miastem obwodowym, które udało się zająć rosyjskiej armii. Doszło do tego w pierwszych dniach inwazji. Po ponad ośmiu miesiącach okupacji Rosjanie, wskutek ukraińskiej kontrofensywy, wycofali swoje wojska z prawego brzegu Dniepru. 

Oficjalnie władze ukraińskie potwierdziły na razie wyzwolenie 12 miejscowości w obwodzie chersońskim. Sytuacji w samym Chersoniu i ruchów wojsk wokół miasta władze nie komentują. Mieszkańców regionu władze proszą o wyjątkową ostrożność. 

Z ostatnich napływających informacji wynika, że Chersoń znalazł się dziś po południu pod kontrolą ukraińskiego wojska. 


RB

Czytaj dalej:

Lubię to! Skomentuj53 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka