PiS będzie miało nowego rzecznika. Fogiel z nową funkcją

Radosław Fogiel zrezygnował z funkcji rzecznika PiS. (fot. Twitter/@BledStratForum)
Radosław Fogiel zrezygnował z funkcji rzecznika PiS. (fot. Twitter/@BledStratForum)
W piątek Radosław Fogiel na antenie Polsat News poinformował, że niebawem zakończy on pełnić funkcję rzecznika PiS. Ma to związek z objęciem przez niego stanowiska przewodniczącego sejmowej komisji spraw zagranicznych.

Fogiel nie będzie już rzecznikiem PiS

— W związku z tym, że zostałem przewodniczącym sejmowej komisji spraw zagranicznych, zrezygnuję z funkcji rzecznika PiS — oświadczył w piątek poseł Radosław Fogiel. Dodał, że by móc wykonywać obowiązki komisyjne powoli będzie on przekazywał "pałeczkę rzecznikowania".

Pytany o to, kto może być jego następcą odparł: " jest pewien pomysł, ale to jest jednak rola kierownictwa partii, żeby o tym mówić. Komitet Polityczny (PiS) zdecyduje". Fogiel pytany o inne powody jego decyzji podkreślił, że chodzi jedynie o fakt przejęcia przez niego przewodniczenia sejmowej Komisji Spraw Zagranicznych.

— Zyskałem funkcję szefa jednej z ważniejszych sejmowych komisji. To jest oznaką dużego zaufania, ale równocześnie jest też dużą odpowiedzialnością, zwłaszcza w dzisiejszych czasach ta działalność parlamentarna ramach spraw międzynarodowych ma dużą wagę — zaznaczył.

Powrót Rafała Bochenka?

W najbliższą środę odbędzie się zebranie Komitetu Politycznego PiS, który ma dokonać zmian na stanowisku rzecznika partii. Jak wynika z doniesień PAP, największe szanse na objęcie tego stanowiska ma Rafał Bochenek, który wcześniej był rzecznikiem prasowym rządów Beaty Szydło i Mateusza Morawieckiego, a obecnie jest posłem PiS.

RB

Czytaj dalej:

Lubię to! Skomentuj15 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka