Musk przywrócił konto Trumpa na Twitterze. A potem tak skomentował decyzję polityka

Musk reaguje na decyzję Trumpa. Źródło: commons.wikimedia.org
Musk reaguje na decyzję Trumpa. Źródło: commons.wikimedia.org
W niedzielę nowy właściciel Twittera Elon Musk przywrócił konto Donalda Trumpa w serwisie społecznościowym. Były prezydent USA nie jest jednak zainteresowany powrotem. Musk zareagował na decyzję Trumpa w dość zaskakujący sposób, publikując kontrowersyjną grafikę.

Konto Donalda Trumpa zostało najpierw zawieszone, a potem usunięte z Twittera oraz z innych serwisów społecznościowych po tym, jak oskarżono go o podżeganie 6 stycznia zwolenników do wtargnięcia na Kapitol. Stało się to w czasie, kiedy Kongres Stanów Zjednoczonych zatwierdzał zwycięstwo w wyborach prezydenckich jego rywala, Joe Bidena.

Trump miał na Twitterze niemal 89 mln obserwatorów. Zarzucano mu także notoryczne rozpowszechnianie fałszywych informacji. Przy każdym wpisie w serwisie dodawano informacje o tym, że treści na profilu byłego prezydenta są nieprawdziwe. 

Konto Trumpa wróciło na Twittera 

Nowy właściciel Twittera Elon Musk ogłosił w piątek sondaż, w którym poprosił użytkowników tego portalu społecznościowego o udział w głosowaniu, czy Donald Trump powinien zostać tam przywrócony. Republikanin został z Twittera wykluczony przez poprzednich właścicieli.

Konto Trumpa po ponad dwóch latach zostało przywrócone w nocy z soboty na niedzielę. W poniedziałek poznaliśmy wyniki ankiety Muska, który zadeklarował, że jeśli tak zdecydują internauci, to odblokuje byłego prezydenta. Za takim rozwiązaniem zagłosowało 51,8 proc. spośród 15 mln wszystkich uczestników sondy. 

Trump nie chce wracać. Musk reaguje 

W sobotę Donald Trump powiedział jednak, że nie jest zainteresowany powrotem na Twittera. 

- Nie widzę ku temu żadnego powodu - powiedział były prezydent za pośrednictwem wideo, zapytany, czy planuje wrócić na Twittera. Dodał, że pozostanie przy swojej nowej platformie Truth Social, aplikacji opracowanej przez jego startup Trump Media & Technology Group (TMTG), która, jak stwierdził, radzi sobie "fenomenalnie dobrze”, lepiej od Twittera. 

Truth Social jest głównym źródłem bezpośredniej komunikacji Trumpa z jego zwolennikami, odkąd w maju zaczął regularnie zamieszczać posty w aplikacji. Używał Truth Social do promowania swoich sojuszników, krytykowania przeciwników i obrony swojej reputacji wśród prawnych kontroli ze strony stanowych, kongresowych i śledczych - przypomina Reuters. Trump zapowiedział niedawno, że wystartuje w kolejnych wyborach prezydenckich. 

Na decyzję byłego prezydenta USA zareagował Elon Musk, który udostępnił na swoim profilu zabawne zdjęcie z podpisem: "I nie wódź nas na pokuszenie...".

Twitter w ostatnim czasie przywrócił już kilka kontrowersyjnych kont, które zostały zlikwidowane lub zawieszone. Należą do nich m.in. satyryczny portal Babylon Bee i komik Kathy Griffin.

MP

Czytaj dalej:

Lubię to! Skomentuj14 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Technologie