Zabił komorniczkę z wyjątkowym okrucieństwem. Sąd zdecydował o areszcie

Karol M. usłyszał zarzut zabójstwa komorniczki. Źródło: Policja Lubelska
Karol M. usłyszał zarzut zabójstwa komorniczki. Źródło: Policja Lubelska
Sąd zadecydował o tymczasowym aresztowaniu 42-letniego Karola M. Prokuratora postawiła mężczyźnie zarzut zabójstwa komorniczki, usiłowania zabójstwa policjanta i pracownika kancelarii w piątek w Łukowie. Środowisko komorników przeżywa żałobę i na znak protestu na tydzień zamyka swoje oddziały. Ma to zmienić negatywne postrzeganie ich pracy.

Na trzy miesiące aresztowano 42-letniego Karola M., który w piątek wszedł do kancelarii komorniczej w Łukowie i zaatakował nożem dwie osoby.

"Prokurator przyjął, że sprawca działał z motywacji zasługującej na szczególne potępienie" – powiedziała rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Lublinie Agnieszka Kępka. Zapytana przez PAP o przyczynę ataku odpowiedziała, że prokuratura nie ujawnia treści wyjaśnień, które złożył podejrzany. - W trakcie przesłuchania mężczyzna nie przyznał się - dodała.

Zabójca zadał komorniczce 40 ciosów nożem 

W piątek przed godz. 13 do jednej z kancelarii komorniczych w Łukowie wszedł 42-letni mieszkaniec powiatu i zaatakował nożem 32-letniego pracownika kancelarii, który usiłował odepchnąć napastnika, a następnie 44-letnią komornik. Prokuratura podała, że Karol M. zadał kobiecie aż 40 ciosów nożem. Pracownik odniósł obrażenia głowy i przedramienia.

Jak informowała policja, funkcjonariusze, którzy jako pierwsi pojawili się na miejscu, użyli wobec agresywnego nożownika broni palnej.

Komorniczka, pracownik kancelarii i nożownik zostali przewiezieni do szpitala. Życia kobiety nie udało się uratować. 42-latek z raną postrzałową przeszedł operację. Stan rannego 32-latka lekarze ocenili jako dobry. Prokuratura podała, że mężczyzna nie był klientem tej kancelarii komorniczej, a przed napaścią był w innej kancelarii.

Przebywający w szpitalu 42-letni Karol M. usłyszał w niedzielę zarzuty: zabójstwa komornik w wyniku motywacji zasługującej na szczególne potępienie, czynnej napaści i usiłowania zabójstwa policjanta, usiłowania pozbawienia życia pracownika kancelarii, a także naruszenia nietykalności cielesnej kobiety, którą w trakcie ucieczki uderzył w ramię, opluł i groził pozbawieniem życia.

Protest komorników po morderstwie w Łukowie  

Minister sprawiedliwości, prokurator generalny Zbigniew Ziobro w sobotę napisał na Twitterze, że prokuratura dołoży wszelkich starań, by surowo ukarać winnego zabójstwa łukowskiej komornik. "Pragnę zapewnić, że prokuratura dołoży wszelkich starań, by surowo ukarać winnego zabójstwa łukowskiej komornik" - podał.


Krajowa Rada Komornicza poinformowała w sobotę, że w geście protestu przeciwko wszelkim przejawom agresji wobec komorników sądowych i ich pracowników, w poniedziałek oraz w dniu pogrzebu zmarłej komornik, kancelarie będą zamknięte i nie będą wykonywać żadnych czynności o charakterze zewnętrznym (np. odbieranie poczty, dokonywanie przelewów, wydawanie zaświadczeń itp.), a przez cały tydzień nie będą przyjmować stron postępowań.

"Łączymy się myślami z Rodziną Naszej Koleżanki, mając jednocześnie świadomość, iż mogło to spotkać każdego z nas. Jako komornicy sądowi uważamy, że niezbędna jest nasza stanowcza reakcja na ten bestialski czyn" - napisano w komunikacie organizacji.  

MP

Czytaj dalej:

Lubię to! Skomentuj13 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Społeczeństwo