Obrażała Ukraińców, Niemcy mieli jej dość. Rosjanka deportowana w asyście policji

Julia Prochorowa deportowana z Niemiec. Źródło: Twitter
Julia Prochorowa deportowana z Niemiec. Źródło: Twitter
Rosyjska influencerka Julia Prochorowa została deportowana z Niemiec - pisze "The Insider". Kobieta znana jest z licznych nagran, umieszczanych w mediach społecznościowych, w których propagowała i gloryfikowała rosyjską agresję na Ukrainę. Wyśmiewała się też z uchodźców.

Niemcy. Deportowano rosyjską propagandystkę 

Portal Tpyxa opublikował nagranie, na którym widać, jak rosyjska propagandystka Julia Prochorowa w asyście policji na berlińskim lotnisku zostaje deportowana z Niemiec. "The Insider" podaje, że kobieta została odprowadzona na pokład samolotu lecącego do Stambułu. Władze Niemiec nie potwierdziły oficjalnie deportacji Rosjanki.

Co ciekawe, Prochorowa mówiła, że w Niemczech przebywa nielegalnie, jednak nie mogła zostać wydalona z kraju, ponieważ deportacje do Rosji są obecnie zawieszone. Stąd też Rosjanka finalnie miała odlecieć do Turcji. 

Tańczyła do nagrania, na którym zginęli Ukraińcy 

Julia Prochorowa od dłuższego czasu zamieszcza w sieci nagrania, w których wspiera agresję Rosji na Ukrainę. Po ostatnich masowych bombardowaniach opublikowała film, na którym tańczy do nagrania ukazującego wybuchy, w których zginęło 19 osób. 

Dziennik "Bild" informował, że od pewnego czasu władze w Belinie prowadziły śledztwo w sprawie kobiety. Podczas przeszukania jej mieszkania, policja skonfiskowała laptop oraz kilka telefonów. Prochorowa oskarżona jest o propagowanie i gloryfikowanie w mediach społecznościowych rosyjskiej agresji na Ukrainę.

Rosjanka w trakcie wiecu poparcia dla Ukrainy wzywała Władimira Putina do zbombardowania Drezna. Z kolei w innym z opublikowanych filmów zaczepiała dwie przypadkowo napotkane Ukrainki krzycząc do nich: "Piep...ć waszą Ukrainę, chwała Rosji".


MP

Czytaj dalej:

Lubię to! Skomentuj34 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka