Eksplozje w Kijowie i Lwowie. Paraliż miast, brakuje prądu na Ukrainie

Alarmy przeciwlotnicze na całej Ukrainie. Źródło: Twitter/Tpyxa
Alarmy przeciwlotnicze na całej Ukrainie. Źródło: Twitter/Tpyxa
Jak powiadomił mer Lwowa Andrij Sadowy, całe miasto jest bez światła z powodu ostrzału rakietowego. Częściowo pozbawione prądu są m.in. Kijów, Charków, Chmielnicki, Mikołajów, Zaporoże i Odessa. Rosjanie podnieśli bombowce z okolic Mariupola.

Rosjanie niszczą obiekty energetyczne 

"Rosyjscy terroryści próbują zniszczyć obiekty energetyczne Ukrainy. Dzisiaj doszło do wybuchów w różnych regionach kraju” – poinformował wiceszef gabinetu prezydenta Ukrainy Kyryło Tymoszenko. 

Przekazał ponadto, że w obwodzie kijowskim rakieta trafiła w budynek mieszkalny. Szef policji obwodu kijowskiego opublikował zdjęcia trafionego rakietą bloku w obwodzie kijowskim.

W eksplozjach w Kijowie zginęło 9 osób.


Alarm przeciwlotniczy na całej Ukrainie 

Gubernator obwodu mikołajowskiego oświadczył, że Rosja około godziny 12 podniosła bombowce strategiczne Tu-95 w powietrze. "O 13:20 wystrzelono co najmniej 15 rosyjskich rakiet" – dodał. 

Witalij Kliczko, mer Kijowa, powiedział z kolei, że został trafiony jeden ze stołecznych obiektów infrastruktury. Dodał, że w różnych częściach stolicy doszło do serii eksplozji. Na miejscu są służby ratunkowe i medycy.

Na całym terenie Ukrainie trwa alarm przeciwlotniczy, natomiast kanały w Telegramie oraz media donoszą o szeregu eksplozji w różnych częściach kraju. 

Według nieoficjalnych informacji, część rakiet leci w kierunku zachodniej Ukrainy.

 

Spotkanie ukraińskiej delegacji z ministrami ds. europejskich krajów członkowskich Unii Europejskiej musiało odbyć się w schronie przeciwbombowym - opisał Rusłan Stefanczuk, przewodniczący Rady Najwyższej Ukrainy. 


MP

Czytaj dalej:

Lubię to! Skomentuj100 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka