Piotr Żyła cieszy się z podium. Fot. Twitter/Eurosport Polska

Skoki narciarskie: Polacy nie zawiedli w Pucharze Świata w Ruce. Żyła zrobił swoje

Redakcja Redakcja Skoki narciarskie Obserwuj temat Obserwuj notkę 0
Piotr Żyła zajął trzecie miejsce w inauguracyjnym konkursie Pucharu Świata w skokach narciarskich w fińskiej Ruce. Polski skoczek atakował podium, zajmując po I serii gorszą, czwartą lokatę.

Wygrał Lanisek

Po pierwszej fazie konkursu liderem w Ruce był Słoweniec Anze Lanisek, który wylądował na 149 metrze. Ponad 5 pkt straty do niego miał Austriak Stefan Kraft (141,5 m). Podium zamykał Halvor Egner Granderud z rezultatem 143 metrów. Piotr Żyła skoczył bardzo dobrze na 143 metry, niedaleko za nim uplasował się na 6. miejscu Dawid Kubacki (139,5 m).

Dobry występ Polaków w Ruce

Lanisek w drugiej serii wytrzymał presję i wygrał konkurs, skacząc na odległość 141,5 m. Drugą lokatę obronił Kraft, a na trzecią awansował Żyła po skoku na 142 metry. Dobrze zaprezentował się w serii finałowej Kubacki - ponowne 139,5 metra dało mu czwartą pozycję. Żyła już 20. raz w karierze zameldował się na podium zawodów Pucharu Świata.

Oprócz Żyły i Kubackiego w drugiej serii zaprezentowali się Kamil Stoch (18.) i Paweł Wąsek (26.).