Morawiecki optymistą, Arabia Saudyjska mu niestraszna. Obstawia 2:0 i po sprawie

Premier Mateusz Morawiecki w najnowszym odcinku swojego podcastu poruszył temat sobotniego meczu Polski z Arabią Saudyjską podczas mistrzostw świata w Katarze. (fot. PAP)
Premier Mateusz Morawiecki w najnowszym odcinku swojego podcastu poruszył temat sobotniego meczu Polski z Arabią Saudyjską podczas mistrzostw świata w Katarze. (fot. PAP)
W najnowszym podcaście premier Mateusz Morawiecki wypowiadał się na temat sobotniego meczu Polski z Arabią Saudyjską podczas mistrzostw świata w Katarze. — 2:0 i awans jest nasz, takiego scenariusza bym sobie życzył i takiemu scenariuszowi będę kibicował — mówił szef rządu.

Najnowszy odcinek podcastu premiera

Nagranie opublikowane w sobotę szef rządu w całości poświęcił mundialowi.

— Nie ma w Polsce bardziej politycznej dyscypliny sportu niż piłka nożna. Politycznej i w dobrym i w złym sensie. W tym dobrym, bo kiedy gra nasza reprezentacja jesteśmy naprawdę zjednoczeni jako naród. Na bok odchodzą wszelkie spory, a my możemy przeżywać coś wspólnie. Czuć się jedną wielką rodziną. Przypomnieć sobie, że mimo różnic są sprawy, które nas łączą – hymn, biało-czerwona flaga i to niezwykłe napięcie, kiedy na boisko wybiegają zawodnicy z orłem na piersi — oznajmił Morawiecki.

Z kolei w złym sensie wtedy, gdy państwo próbuje zawłaszczyć sobie sportowców.

— Dziś takie rzeczy już nie mają miejsca — mówił premier.

"Może być tylko lepiej"

Morawiecki odniósł się do wtorkowych meczów, w których Polska bezbramkowo zremisowała z Meksykiem, a Arabia Saudyjska niespodziewanie wygrała z Argentyną 2:1.

— Zaczęliśmy ze spokojem i teraz jestem przekonany, że może być tylko lepiej — stwierdził premier. Zapewnił również, że wciąż niezwykle ceni Roberta Lewandowskiego, mimo że ten nie wykorzystał rzutu karnego.

— Robert Lewandowski dał naszej reprezentacji już tyle, że mógłby do końca swojej kariery pudłować wszystkie karne, a i tak nikt nie odbierze mu tytułu najlepszego polskiego piłkarza w naszych dziejach — podkreślił.

Morawiecki optymistą

Morawiecki podkreślił, że nie można lekceważyć przeciwnika Polaków w sobotnim meczu. Dodał, że pozostaje jednak optymistą.

— Na mundialu nie ma słabych drużyn. Po cichu mam nadzieję, że Arabia Saudyjska swój najlepszy mecz turnieju ma już za sobą. 2:0 i awans jest nasz, takiego scenariusza bym sobie życzył i takiemu scenariuszowi będę kibicował — zapowiedział Morawiecki. Początek spotkania z Arabią Saudyjską o godzinie 14.00 czasu polskiego.

Podcast premiera Mateusza Morawieckiego jest dostępny do posłuchania m. in. w serwisie Anchor.

RB

Czytaj dalej:

Lubię to! Skomentuj53 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Sport