"Będziemy kibicować Polsce". Premier i lider partii Vox tym razem nie o polityce

Spotkanie Mateusza Morawieckiego z Santiago Abascalem. Źródło: Facebook/Mateusz Morawiecki
Spotkanie Mateusza Morawieckiego z Santiago Abascalem. Źródło: Facebook/Mateusz Morawiecki
Premier Mateusz Morawiecki opublikował nagranie z rozmowy z liderem hiszpańskiej partii Vox Santiago Abascalem. Szef rządu liczy na to, że Polacy zmierzą się z Hiszpanią i przejdą dalej. "Polska gola, aż do czasu starcia z Hiszpanią w finale" – odpowiedział Abascal.

Morawiecki: Vamos Hiszpania, ale nie tak bardzo mocno vamos, żeby pokonać Polskę

Premier Morawiecki z liderem partii Vox spotkał się we wtorek. "Podczas dzisiejszej rozmowy z Santiago Abascalem nie mogło zabraknąć wątków piłkarskich" - napisał premier na Twitterze.

Do wpisu szef polskiego rządu dołączył nagranie, na którym przypomniał, że Polska i Hiszpania są liderami w swoich grupach po dwóch kolejkach fazy grupowej Mistrzostw Świata w Katarze.

"Bardzo mocno życzę Hiszpanii i Polsce, żeby się spotkały w jakimś momencie. Ale jestem przekonany, że nasza bardzo dobra defensywa i kontrataki z Robertem Lewandowskim będą nie do pokonania. Vamos Hiszpania, ale nie tak bardzo mocno vamos, żeby pokonać Polskę. Liczę na to, że się spotkamy, ale że my przejdziemy dalej" - powiedział Morawiecki.

Abascal: Tak bardzo kochamy w Hiszpanii Polskę, że będziemy jej kibicować 

Abascal podkreślił, że to prawdziwa przyjemność "dzielić pozycję lidera z tak ważnym krajem jak Polska". "Tak bardzo kochamy w Hiszpanii Polskę, że będziemy jej kibicować aż do samego finału. Polska gola, aż do czasu starcia z Hiszpanią w finale. Ale pozostaniemy przyjaciółmi" - dodał lider hiszpańskiej partii.


Z drabinki turnieju wynika, że jeśli obie reprezentacje przejdą do fazy pucharowej, spotkają się - w zależności od miejsca, z którego wyjdą z grupy - w półfinale, finale lub w meczu o trzecie miejsce.

MP

Czytaj dalej:

Lubię to! Skomentuj13 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka