Sąd orzekł w sporze Sikorskiego z Kaczyńskim. Prezes PiS będzie musiał się wykosztować

Kaczyński musi przeprosić Sikorskiego. Źródło: PAP, flickr.com
Kaczyński musi przeprosić Sikorskiego. Źródło: PAP, flickr.com
Mecenas Jacek Dubois poinformował w mediach społecznościowych, że sąd przyznał Radosławowi Sikorskiemu 708 480 zł od Jarosława Kaczyńskiego na pokrycie opublikowania przeprosin w serwisie Onet. Prezes Prawa i Sprawiedliwości musi również przeprosić polityka PO.

Sikorski wygrywa batalię z Kaczyńskim 

W czwartek mec. Jacek Dubois poinformował, że "Sąd nieprawomocnie przyznał Radosławowi Sikorskiemu Jarosława Kaczyńskiego kwotę 708.480 zł na pokrycie kosztów opublikowania przeprosin w serwisie Onet. Jarosław Kaczyński musi przeprosić na podstawie prawomocnego wyroku".


Kaczyński posądza Sikorskiego o zdradę dyplomatyczną 

Wyrok związany jest z wypowiedzią Jarosława Kaczyńskiego, który na łamach portalu Onet powiedział: "Wiceambasador w Moskwie Piotr Marciniak złożył notę w sprawie eksterytorialności miejsca katastrofy (w Smoleńsku). Następnie polecono mu ją wycofać. To było posunięcie wykonane na polecenie Radosława Sikorskiego, ale czy bez wiedzy Tuska? Tu już jest bardzo poważny przepis kodeksu karnego, zdrada dyplomatyczna".

Sprawa w lipcu 2020 r. trafiła przed Sąd Apelacyjny w Warszawie, który uznał wówczas, że Kaczyński naruszył dobra osobiste Sikorskiego. 

– Ten pieniacz i oszczerca został ponownie napiętnowany. Sąd prawomocnie orzekł, że Jarosław Kaczyński za to, że powiedział, że jestem zdrajcą dyplomatycznym, będzie musiał mnie przeprosić. Mój mecenas chciał wytoczyć sprawę karną, ale nie jestem taki. Prezesowi się upiekło. Dostał sprawę cywilną, którą właśnie przegrał – skomentował wtedy Sikorski.

Wyrok ten był prawomocny. Sąd pierwszej instancji orzekał w sprawie w 2018 roku i oddalił pozew.

MP

Czytaj dalej:

Lubię to! Skomentuj141 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Społeczeństwo