Wrzosek odsunięta od pracy w prokuraturze. Zapadła decyzja

Ewa Wrzosek została zawieszona w czynnościach służbowych na pół roku. (fot. Twitter)
Ewa Wrzosek została zawieszona w czynnościach służbowych na pół roku. (fot. Twitter)
W piątek rano prokurator Ewa Wrzosek otrzymała oficjalne pismo, informujące o jej zawieszeniu na pół roku. Jak podaje TVN24, dokument ten datowany jest na 1 grudnia. Wcześniej Wrzosek przyznała, że spodziewa się wręczenia tej decyzji oraz zapowiedziała co do niej swoje dalsze kroki. — Przysługuje mi prawo jej zaskarżenia — podkreśliła.

Wnioski o uchylenie immunitetów

Prokuratura Regionalna w Szczecinie skierowała do Sądu Najwyższego wnioski o uchylenie immunitetów dwóm warszawskim prokuratorom. Wśród nich jest Ewa Wrzosek z rejonu Warszawa-Mokotów. Prokurator Okręgowy w Warszawie zdecydował o zawieszeniu ich w czynnościach służbowych na pół roku. 

Jak podano, śledztwo związane jest z "ujawnianiem osobom nieuprawnionym informacji z prowadzonych postępowań karnych". W czwartek Ewa Wrzosek, komentując oświadczenie śledczych i cytaty z wiadomości, które w nim umieszczone, podkreśliła, że wiąże te treści "ze sprawą nielegalnej inwigilacji Pegasusem, i możliwościami technicznymi tego oprogramowania".

Wrzosek zawieszona. Będzie zaskarżenie decyzji?

W piątek rano Wrzosek stawiła się w pracy, gdzie otrzymała oficjalne pismo informujące o jej zawieszeniu. Dokument datowany jest na 1 grudnia 2022 roku.

Wcześniej prokurator przed budynkiem prokuratury wygłosiła krótkie przemówienie do osób, które pojawiły się na miejscu, by okazać jej wsparcie. Wrzosek przyznała, że oczekuje, iż zostanie jej wręczone pismo w sprawie decyzji o zawieszeniu. Zapwiedziała również dalsze kroki.

— Przysługuje mi prawo jej zaskarżenia — powiedziała.

RB

Czytaj dalej:

Lubię to! Skomentuj72 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka