Magdalena Kopka-Wojciechowska z zarządu Totalizatora Sportowego, Piotr Michalski, Natalia Maliszewska oraz Olgierd Cieślik, prezes Totalizatora Sportowego. Fot: Materiały prasowe
Magdalena Kopka-Wojciechowska z zarządu Totalizatora Sportowego, Piotr Michalski, Natalia Maliszewska oraz Olgierd Cieślik, prezes Totalizatora Sportowego. Fot: Materiały prasowe

Oto nowi ambasadorowie Totalizatora Sportowego. Znane nazwiska

Redakcja Redakcja Zimowe Igrzyska Olimpijskie Obserwuj temat Obserwuj notkę 4
Dwójka wybitnych łyżwiarzy dołączyło do grona ambasadorów Totalizatora Sportowego, właściciela marki LOTTO. Natalia Maliszewska (short-track) i Piotr Michalski (łyżwiarstwo szybkie) już w piątek 9 grudnia wystartują pod brandem LOTTO.

Wcześniej ambasadorką marki została utalentowana shorttrackistką Gabriela Topolska, która jest najmłodszą zawodniczką w tym gronie. Cała trójka sportowców, którzy dołączyli do „drużyny” LOTTO, będą się przygotowywać do XXV Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Mediolanie oraz Cortina d'Ampezzo w 2026 roku. Totalizator Sportowy ma długą tradycję we wspieraniu Polskiej Reprezentacji Olimpijskiej, już w 1994 roku wspierał polskich olimpijczyków na I.O. w Lillehammer 1994. 

Czytaj: To, czy zostawiać selekcjonera jest sprawą drugorzędną. O reprezentacji bez emocji

Wybitni łyżwiarze w barwach LOTTO

Natalia Maliszewska jest dwukrotną olimpijką, wicemistrzynią świata i mistrzynią Europy na dystansie 500 metrów. Wśród wielu jej sukcesów warto też odnotować zwycięstwo w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata na dystansie 500 metrów w sezonie 2018/2019 oraz brązowy medal w sztafecie na 3000 metrów. 

Z kolei Piotr Michalski, olimpijczyk z Pjongczang (2018) i Pekinu (2022), jest wielokrotnym medalistą i rekordzistą Mistrzostw Polski na dystansie 500 i 1000 metrów. Na tych dystansach wywalczył też srebrny medal Pucharu Świata juniorów w sezonie 2013/2014. Jest również aktualnym Mistrzem Europy na 500 metrów. 

Oprócz Natalii Maliszewskiej, Piotra Michalskiego oraz Gabrieli Topolskiej z Totalizatorem Sportowym współpracują też inni sportowcy: Robert Lewandowski, piłkarz FC Barcelona i kapitan reprezentacji Polski w piłce nożnej, najlepszy piłkarz FIFA 2020 i 2021, Dawid Tomala – chodziarz, mistrz olimpijski z Tokio w chodzie na 50 kilometrów, Łukasz Różański – bokser kategorii ciężkiej i bridger, Andrzej Bargiel – narciarz wysokogórski, biegacz górski i himalaista oraz wicemistrzynie olimpijskie z Tokio 2020 (wioślarska czwórka podwójna) w składzie: Marta Wieliczko i Katarzyna Zillmann.  

Zobacz: Wałęsa znów ma finansowe problemy. Nazywa żonę pijawkąUdostępnij Udostępnij Lubię to! Skomentuj4 Obserwuj notkę

Komentarze