Jarosław Gowin złożył rezygnację z funkcji prezesa Porozumienia. Fot. Twitter/Porozumienie
Jarosław Gowin złożył rezygnację z funkcji prezesa Porozumienia. Fot. Twitter/Porozumienie

Jarosław Gowin rezygnuje z funkcji prezesa Porozumienia. Wiadomo kto może go zastąpić

Redakcja Redakcja Porozumienie Obserwuj temat Obserwuj notkę 31
W sobotę podczas Kongresu Nadzwyczajnego Jarosław Gowin złożył rezygnację z funkcji prezesa Porozumienia. Kandydatką na tę funkcję jest obecna wiceprezes partii, posłanka Magdalena Sroka.

Kongres Nadzwyczajny Porozumienia

W sobotę w Warszawie odbywa się Kongres Nadzwyczajny partii Porozumienie.

— Wiosną finalizować się będą rozmowy partii opozycyjnych na temat konstelacji, w której opozycja pójdzie do wyborów — mówił Jarosław Gowin. Dodał, że jest to "szalenie ważne dlatego, że od tej konstelacji może zależeć osiągnięcie celu, jakim jest odsunięcie PiS-u od władzy".

— To prawda, rządziliśmy razem z PiSem. Umawialiśmy się jednak na zupełnie inny program. Partia Jarosława Kaczyńskiego, zamiast ewoluować w kierunku cywilizowanej centroprawicy, stała się populistycznym ugrupowaniem, próbującym realizować pomysły niebezpieczne — mówił Gowin.

Zobacz:

Gowin rezygnuje z funkcji prezesa partii

Jarosław Gowin podkreślił, że "ceną za funkcjonowanie w rządzie były kompromisy z PiSem".

— Z perspektywy czasu wiem, że niektóre z nich poszły za daleko. Odpowiedzialność za ten błąd biorę na siebie — podkreślił.

— Jest rzeczą bardzo ważną, żeby w tych rozmowach reprezentował nas już ktoś inny, ktoś nowy, ktoś kto nie jest obarczony ciężarem tych trudnych kompromisów i tych trudnych decyzji, które ja podejmowałem — oznajmił Gowin. — Dlatego na wasze ręce chcę złożyć dzisiaj rezygnację z funkcji prezesa Porozumienia — ogłosił.

Kto zastąpi Gowina?

Jedyną kandydatką na następczynię Jarosława Gowina jest posłanka Magdalena Sroka. Przed głosowaniem podkreślała, że jest miejsce na scenie politycznej dla Porozumienia.

— Świadoma wszelkich trudności i przeciwności jakie nas dotknęły, i jakie jeszcze przed nami, patrząc Wam w oczy mówię: Jestem przekonana, że Porozumienie w niedalekiej przyszłości odegra ważną dla Polek i Polaków rolę — powiedziała Sroka podczas kongresu.

— Wśród nas są dziś politycy, samorządowcy, przedsiębiorcy, studenci i osoby pracujące dla których honor i wartości to nie puste słowa. Dziś jednak czas na zmiany i jeśli pozwolicie i obdarzycie mnie zaufaniem podejmę się tego wyzwania — dodała.

Dalej Magdalena Sroka podkreśliła wagę wsparcia zachodnich i europejskich partnerów.

— Silna Polska, to Polska w UE i NATO. To Polska Budująca swoje relacje militarne i gospodarcze z USA i zachodnimi partnerami — mówiła. Dodała, że Polska nieustannie powinna wspierać Ukrainę w wojnie z Rosją.

RB

Czytaj dalej:

Udostępnij Udostępnij Lubię to! Skomentuj31 Obserwuj notkę

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka