Niemieckie służby aresztowały znanego kucharza celebrytów Franka Heppnera oraz byłego policjanta Michaela Fritscha. Obaj mężczyźni są podejrzani o udział w spisku Obywateli Rzeszy. (fot. Unsplash)
Niemieckie służby aresztowały znanego kucharza celebrytów Franka Heppnera oraz byłego policjanta Michaela Fritscha. Obaj mężczyźni są podejrzani o udział w spisku Obywateli Rzeszy. (fot. Unsplash)

Kucharz celebrytów zamieszany w próbę zamachu stanu. Kolejne szokujące wieści z Niemiec

Redakcja Redakcja Niemcy Obserwuj temat Obserwuj notkę 35
Frank Heppner, kucharz celebrytów, którego córka jest związana z piłkarzem Realu Madryt Davidem Alabą oraz Michael Fritsch, były policjant chroniący społeczności żydowskie przed atakami terrorystycznymi, są jednymi z osób powiązanych z udaremnionym planem zamachu stanu w Niemczech.

Spisek w Niemczech

Grupa Obywatele Rzeszy, inspirowana ideologią Reichsbürger, według której współczesne państwo niemieckie jest nielegalne, planowała atak na budynek Reichstagu i aresztowanie parlamentarzystów przed obaleniem rządu. Grupa chciała wprowadzić w kraju reżim kierowany przez 71-letniego arystokratę.

Jak informuje "Rzeczpospolita", szczegóły na temat największej w historii krajowej operacji policyjnej przeciwko prawicowemu ekstremizmowi ukazują, że podejrzani mogli z wyprzedzeniem wiedzieć o nalotach, w których 3000 funkcjonariuszy udało się do 150 adresów w całych Niemczech oraz Austrii i Włoszech, dokonując 25 aresztowań.

Federalny Urząd Policji Kryminalnej podał, że liczba podejrzanych wzrosła do 54 osób. Oczekuje się również kolejnych aresztowań w związku z tą sprawą. W ponad 50 miejscach służby znalazły broń, w tym karabiny i amunicję.

Kucharz celebrytów zamieszany w zamach stanu?

Frank Heppner, kucharz celebrytów z Monachium, którego aresztowano w środę w austriackim kurorcie narciarskim Kitzbühel, był rzekomo członkiem sztabu dowodzenia wojskowego ramienia grupy terrorystycznej. Jak donosi "Rz", mężczyzna miał odpowiadać za rekrutację nowych członków, pozyskiwanie broni i innego sprzętu, a także budowę odpornej na podsłuchy struktury komunikacyjnej i informatycznej.

Innym zadaniem Heppnera miało być też prowadzenie stołówki i dostarczanie posiłków dla tzw. "Nowej Armii Niemieckiej".

Według śledczych, cytowanych przez austriacki dziennik "Die Presse", 62-letni Heppner miał być również osobistym kucharzem Heinricha XIII, księcia Reussa, po tym jak został on mianowany królem.

— Mężczyzna dostarczył grupie pieniądze, naczynia do gotowania, samochód kempingowy i generator prądu — czytamy.

Córka Heppnera, Shalimar, związana jest z piłkarzem Realu Madryt i kapitanem reprezentacji Austrii – Davidem Alabą. Mężczyzna nie skomentował sprawy, pomimo próśb ze strony niemieckich mediów.

Były policjant aresztowany

Media donoszą, że innym podejrzanym o uczestnictwo w grupie Obywateli Rzeszy był Michael Fritsch – były policjant, który niegdyś ochraniał społeczność żydowską przed atakami terrorystycznymi. Mężczyzna został aresztowany, wraz ze swoją partnerką Melanie Ritter, nieopodal Hanoweru w północnych Niemczech.

Fritscha zawieszono w służbie w 2020 roku. Mężczyznę zwolniono z pracy po tym, jak uczestniczył on w protestach organizowanych przez grupy zaprzeczające COVID-19. Były policjant następnie kandydował do parlamentu z ramienia DieBasis, partii politycznej negującej epidemię ruchu Querdenker. Jego proces odwoławczy od zwolnienia z pracy jest nadal nierozstrzygnięty.

RB

Czytaj dalej:

Udostępnij Udostępnij Lubię to! Skomentuj35 Obserwuj notkę

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka