Orlen wspiera Centrum Zdrowia Dziecka. Obajtek: to wsparcie jest szczególnie istotne

Orlen zakupił "Onkobus" dla Centrum Zdrowia Dziecka. Źródło: Mat. prasowe
Orlen zakupił "Onkobus" dla Centrum Zdrowia Dziecka. Źródło: Mat. prasowe
PKN Orlen poinformował, że wsparł Instytut "Pomnik–Centrum Zdrowia Dziecka” darowizną w wysokości 1,5 mln zł. Pieniądze mają umożliwić zakup pojazdu do transportu dzieci na radioterapię "Onkobus” oraz stworzenie przyjaznego dla pacjentów miejsca do jednodniowej hospitalizacji w czasie specjalistycznej diagnostyki medycznej. "Wsparcie dla Centrum Zdrowia Dziecka jest szczególnie istotne, bo dotyczy dzieci i stwarzania im możliwości powrotu do zdrowia" – mówi prezes PKN Orlen Daniel Obajtek.

Istotne wsparcie dla Centrum Zdrowia Dziecka

Jak czytamy w komunikacie, PKN Orlen od wielu lat pomaga placówce. Do tej pory podarował Instytutowi m.in. nowoczesne aparaty do pomiaru ciśnienia krwi u noworodków i dzieci, samochód na potrzeby transportu pacjentów objętych opieką medyczną oraz pokrył zapotrzebowanie na paliwo dla karetek.

"Jako firma odpowiedzialna społecznie jesteśmy blisko ludzi i poprzez naszą fundację realizujemy wiele ważnych społecznie inicjatyw. Wsparcie dla Centrum Zdrowia Dziecka jest szczególnie istotne, bo dotyczy dzieci i stwarzania im możliwości powrotu do zdrowia. Od 2018 r. na rzecz tej placówki przekazaliśmy blisko 2 mln złotych" – powiedział prezes PKN Orlen Daniel Obajtek. 

"Onkobus" będzie transportował dzieci na radioterapię 

"Fundacja ORLEN zakupiła dla Kliniki Onkologii w Instytucie +Pomnik − Centrum Zdrowia Dziecka+ nowoczesny i bezpieczny pojazd, którym dzieci będą transportowane na radioterapię. W Klinice Onkologii każdego roku przyjmowanych jest do leczenia od 180 do 220 przypadków z nowym zachorowaniem. Stanowi to więcej niż 1/5 wszystkich nowotworów litych leczonych w Polsce" – czytamy w komunikacie. 

"Jesteśmy niezmiernie wdzięczni PKN ORLEN i Fundacji ORLEN za wieloletnią pomoc dla naszego Instytutu. Oprócz wsparcia materialnego i finansowego, każdego roku możemy liczyć również na organizację wydarzeń specjalnych dla naszych dzieci oraz akcje wolontariatu. W tym roku udało nam się wspólnie zrealizować dwa duże projekty, które mają ogromny wpływ na komfort, bezpieczeństwo i poprawę samopoczucia dzieci oraz ich opiekunów w trakcie pobytu w szpitalu – mówi dr n. med. Marek Migdał, dyrektor Instytutu "Pomnik–Centrum Zdrowia Dziecka”. 

Specjalne miejsce dla młodych pacjentów 

Dzięki wsparciu PKN Orlen powstało również przyjazne dla pacjentów miejsce do jednodniowej hospitalizacji w czasie specjalistycznej diagnostyki medycznej związanej ze schorzeniami układu pokarmowego. Z nowej pracowni w ciągu miesiąca będzie korzystać około 400 pacjentów.

"Przestrzeń ta jest przyjazna zarówno dla małych pacjentów, jak i personelu medycznego, stanowią ją m.in. poczekalnia, gabinety lekarskie czy specjalistyczny gabinet zabiegowy. Na ścianach pomieszczeń pojawiły się kolorowe grafiki, które pomagają w oswojeniu się dzieci z pobytem w szpitalu, odwracając ich uwagę i zmniejszając stres związany z badaniami" – podaje PKN Orlen, dodając, że podczas otwarcia pracowni towarzyszyła wizyta kierowców rajdowych ORLEN Team – Jakuba Przygońskiego i Mikołaja Marczyka.

"Staramy się odpowiadać na bieżące potrzeby szpitala. Zależy nam na tym, by hospitalizacja małych pacjentów i wizyty w poradniach specjalistycznych odbywały się w komfortowych, przyjaznych warunkach. Obok wsparcia finansowego, pomagają też nasi wolontariusze, którzy uporządkowali teren zielony wokół Instytutu oraz odnowili plac zabaw dla małych pacjentów" – powiedziała członkini zarządu Fundacji Orlen Marta Soluch. 

Od 2018 do 2021 roku Fundacja ORLEN przekazała ponad 310 mln zł w formie darowizn na różne szlachetne akcje, w tym m.in. na cele dotyczące ochrony zdrowia polskiego społeczeństwa.

MP

Czytaj dalej:

Lubię to! Skomentuj1 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Społeczeństwo