Katarzyna Piekarska zasłabła podczas środowych obrad Sejmu. (fot. PAP)
Katarzyna Piekarska zasłabła podczas środowych obrad Sejmu. (fot. PAP)

Katarzyna Piekarska nagle zemdlała w Sejmie. Posłanka KO jest w szpitalu

Redakcja Redakcja Rząd Obserwuj temat Obserwuj notkę 20
W środę posłanka KO Katarzyna Piekarska zasłabła podczas obrad Sejmu. Teraz przechodzi badania w Centralnym Szpitalu Klinicznym MSWiA w Warszawie.

Piekarska w szpitalu. "Jest trochę lepiej"

— Przechodzę badania, kroplówki lecą. Jest trochę lepiej — poinformowała Katarzyna Piekarska za pośrednictwem Twittera. — I bardzo Kochani dziękuję za wsparcie — dodała. Pod jej wpisem pojawiło się wiele komentarzy z życzeniami jak najszybszego powrotu do zdrowia.

Posłanka KO zasłabła podczas obrad Sejmu

Posłanka zasłabła podczas środowych obrad Sejmu, tuż po przyjęciu uchwały upamiętniającej 100. rocznicę powołania Macieja Rataja na Marszałka Sejmu. Uchwała przyjmowana została przez posłów na stojąco.

Piekarska usiadła, zdjęła maseczkę, po czym ponownie wstała, by przyjąć kolejną uchwałę – upamiętniającą śmierć Gabriela Narutowicza. Wtedy posłanka zemdlała.

Marszałek Sejmu Elżbieta Witek ogłosiła wówczas przerwę w obradach, a na miejsce wezwano pogotowie. Podobna sytuacja miała miejsce we wrześniu tego roku.

Katarzyna Piekarska choruje na raka

W lipcu Piekarska ujawniła, że choruje na raka i przeszła operację usunięcia guza piersi. W rozmowie z "Faktem" przyznała, że po usłyszeniu diagnozy "nogi się pod nią ugięły".

— Fajne jest to, że otrzymałam tak wiele wsparcia, także - co mnie trochę zaskoczyło - od polityków, z którymi na co dzień siedzimy po różnych stronach w sali sejmowej. Otrzymałam wiele takich wiadomości od posłów i posłanek z PiS, żebym się trzymała, że życzą zdrowia, że jeśli czegoś potrzeba to chętnie pomogą. To jest fajne, że nie tracimy w tym wszystkim swojego człowieczeństwa — mówiła Katarzyna Piekarska.

RB

Czytaj dalej:

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka