Szymon Marciniak poprowadzi wielki finał mundialu! Fot. PZPN
Szymon Marciniak poprowadzi wielki finał mundialu! Fot. PZPN

Wielka sprawa dla polskich kibiców. Marciniak poprowadzi finał mundialu

Redakcja Redakcja Piłka nożna Obserwuj temat Obserwuj notkę 33
Szymon Marciniak został wyznaczony przez FIFA do prowadzenia meczu Francja-Argentyna. To pierwszy taki przypadek w historii dla środowiska polskich sędziów.

W Katarze wybrano arbitra głównego finału

Informację o decyzji FIFA przekazał portal "WP Sportowe Fakty". - Szymon Marciniak ze swoją ekipą Paweł Sokolnicki, Tomasz Listkiewicz, Tomasz Kwiatkowski poprowadzą w niedzielę wielki finał mistrzostw świata! MEGA! Właśnie ogłoszono tę decyzję w gronie sędziów w Katarze - napisał dziennikarz Paweł Kapusta. 

 

Największy sukces w karierze Marciniaka

Dla Marciniaka to życiowy sukces. Najważniejszym meczem, który sędziował na mundialu lub Euro, sięgał jak dotąd 1/8 finału. W Lidze Mistrzów dane mu było decydować na boisku z gwizdkiem m.in. w półfinale.

Marciniak w finale Mistrzostw Świata w Katarze będzie mógł liczyć na swoich asystentów - Pawła Sokolnickiego i Tomasza Listkiewicza. Praca całej trójki była bardzo dobrze oceniana na turnieju przez sędziowskich ekspertów. Jedynym dotychczasowym polskim sędzią finału mundialu w 1990 roku był Michał Listkiewicz, ale w roli liniowego. RFN w ostatnim meczu pokonało Argentynę 1:0. 

GW

Czytaj dalej:


Komentarze

Inne tematy w dziale Sport