fot. stopwalkomsow.pl
fot. stopwalkomsow.pl

KSW promuje kampanię społeczną na rzecz zwierząt. Sprzeciw wobec okrucieństwa

Redakcja Redakcja Sporty walki Obserwuj temat Obserwuj notkę 8
Federacja KSW przyłącza się do kampanii społecznej “Stop Walkom Psów”. Inauguracja współpracy odbędzie się podczas grudniowej Gali XTB KSW 77, gdzie w walce wieczoru zmierzą się Mariusz Pudzianowski i Mamed Khalidov.

KSW przeciwko przemocy wobec zwierząt. Inicjatywa Stop Walkom Psów

Wbrew powszechnemu przekonaniu walki psów są wciąż organizowane w Polsce i na świecie. Są one powiązane z międzynarodową przestępczością zorganizowaną, gdzie w grę wchodzą zazwyczaj duże pieniądze. Informacje o walkach trzymane są w tajemnicy przez osoby zaangażowane w ten proceder. Inicjatywa “Stop Walkom Psów” jest nieformalnym zrzeszeniem osób chroniących psy przed tym okrucieństwem.

W ramach kampanii „Stop Walkom Psów” do tej pory prowadzone są przede wszystkim działania edukacyjne. W listopadzie tego roku odbył się pierwszy cykl szkoleń we wszystkich Szkołach Policji w Polsce na temat przeciwdziałania nielegalnym walkom psów. Powstała także koalicja polskich klubów sportów walki sprzeciwiających się temu okrutnemu procederowi. Dołączyło do niej kilkanaście klubów, w tym te najbardziej znane, m.in. Czerwony Smok, Academia Gorila oraz Copacabana Team.

image

KSW 77. Hitowy pojedynek

17 grudnia, podczas Gali XTB KSW 77 w walce wieczoru rękawice skrzyżują największe gwiazdy KSW – Mamed Khalidov i Mariusz Pudzianowski. Wszystkie bilety w Arenie Gliwice mogącej pomieścić prawie 15 tysięcy osób zostały wyprzedane w niecałe dwa tygodnie. Wydarzenie będzie także transmitowane na żywo na platformie internetowej Viaplay w Polsce oraz dziesięciu europejskich krajach, a także na KSWTV na całym świecie.

„Zmuszanie psów do walki na śmierć i życie to nie sport. To przemysł okrucieństwa niemający nic wspólnego z etosem wojownika i sportowca. Jako jedna z najważniejszych organizacji MMA na świecie włączaliśmy się już w przeszłości w działania pomocowe względem psów. Tym razem chcemy mocno i wyraźnie wyrazić swoje poparcie dla kampanii Stop Walkom Psów. Tym samym sprzeciwiamy się bestialskiemu traktowaniu zwierząt i zarabianiu na ich cierpieniu”, mówi Martin Lewandowski, współzałożyciel i prezes KSW i dodaje: „O kolejnych działaniach w ramach tej współpracy usłyszycie już niebawem, bo wracamy z czymś znacznie większym w przyszłym roku.”

KSW i Stop Walkom Psów. Ty też możesz pomóc

Koordynatorką kampanii społecznej „Stop Walkom Psów” jest aktywistka Magdalena Sienkiewicz, która uważa współpracę z Federacją KSW za kluczową dla rozwoju inicjatywy.

„To dla nas zaszczyt, ale i silna mobilizacja do dalszego działania. Nie da się systemowo przeciwdziałać temu zorganizowanemu, okrutnemu procederowi inaczej niż koordynując pracę organów ścigania, wymiaru sprawiedliwości i strony społecznej. Prestiż Federacji KSW oraz ogromny zasięg jej oddziaływania w środowiskach zainteresowanych sportem i uczciwą rywalizacją przełoży się na wyraźny wzrost świadomości w społeczeństwie”– mówi Sienkiewicz.

Kampania społeczna „Stop Walkom Psów” to pierwsza w Polsce inicjatywa, która za swój cel ma uświadamianie społeczeństwa o istnieniu problemu i mobilizację do działania. Wchodząc na stronę internetową kampanii można anonimowo zgłosić podejrzenie wykorzystywania zwierząt w nielegalnych walkach lub przekazać informacje na temat podejrzanych hodowli, w których psy mogą być do nich szkolone. Kontakt: swpmedia@protonmail.com.

SW

Czytaj dalej:


Komentarze

Inne tematy w dziale Sport