Kuba Sienkiewicz dostał kartę mobilizacyjną. Fot. Wikipedia
Kuba Sienkiewicz dostał kartę mobilizacyjną. Fot. Wikipedia

Kuba Sienkiewicz dostał wezwanie do wojska. Pozostało mu tylko jedno

Redakcja Redakcja Muzyka Obserwuj temat Obserwuj notkę 98
Kuba Sienkiewicz, wokalista Elektrycznych Gitar, pochwalił się w mediach społecznościowych, że dostał kartę mobilizacyjną. Muzyk ma już 61 lat.

Obowiązkowe ćwiczenia wojskowe 2022

Wojskowe Centrum Rekrutacji wznowiło obowiązkowe ćwiczenia dla rezerwistów. Wezwania może dostać nawet 250 tys. żołnierzy rezerwy. W pierwszej kolejności mają to być przedstawiciele pożądanych w wojsku zawodów: kierowcy kat. C, C+E oraz D, operatorzy sprzętu do robót ziemnych i urządzeń pokrewnych, operatorzy maszyn i urządzeń dźwigowo-transportowych, nurkowie i płetwonurkowie, skoczkowie spadochronowi, kucharze, spawacze, lekarze, sanitariusze i ratownicy medyczni.

Kuba Sienkiewicz, oprócz tego, że przez lata występował na scenie, to z wykształcenia jest neurologiem, doktorem nauk medycznych. Obecnie pracuje jako adiunkt w Klinice Neurologii Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego.

Jak mówił w rozmowie z "Faktem", przeszłości miał już kontakt z wojskiem. — Byłem w wojsku w Czerwonym Borze na Podlasiu. Było to 40 lat temu, więc trudno pamiętać takie rzeczy, jak ta jednostka się nazywała, bo to było w czasach PRL-u. To były wojska pancerne. Jeździłem czołgiem — wspomniał.

Kuba Sienkiewicz - wiek

Wezwania mają otrzymywać rezerwiści, którzy nie ukończyli 50 lat. To limit dla szeregowych, a w przypadku oficerów i podoficerów granicą jest 60 rok życia. Zatem teoretycznie muzyk i lekarz w jednym, który 24 listopada 2022 roku skończył 61 lat, nie powinien otrzymać karty mobilizacyjnej. Artyście pozostało tylko jedno - obrócić wszystko w żart. Swoim zwyczajem, zakpił z sytuacji.

"Dostałem kartę mobilizacyjną. Biorą już rocznik 1961. Cieszę się z tego. To jest bardzo dobry rocznik. O dużej wartości bojowej. Damy radę. Jak w 1939 r." — napisał Sienkiewicz w poście opublikowanym na Facebooku.

Kuba Sienkiewicz - dzieci

Kuba Sienkiewicz za młodu działał w Niezależnym Zrzeszeniu Studentów, wraz z kolegami zakładał prześmiewcze zespoły i śpiewał piosenki szydzące z ówczesnej władzy. Od 1990 związany jest z zespołem Elektryczne Gitary, z którymi nagrywa płyty i koncertuje. Jak przyznaje, do muzykowania na szerszą skalę skłoniły go problemy finansowe. Poza tym występuje solowo pod własnym nazwiskiem. Epizodycznie pojawiał się w filmach, pisał felietony, współpracował z Radiem dla Ciebie.

Jest żonaty i ma pięcioro dzieci. Jego syn Jacek i córka Katarzyna współtworzą zespół folk-popowy Kwiat Jabłoni.

ja

Czytaj także:

Udostępnij Udostępnij Lubię to! Skomentuj98 Obserwuj notkę

Komentarze

Inne tematy w dziale Kultura