Starcie gigantów w polskich sportach walki, fot. Twitter/KSW
Starcie gigantów w polskich sportach walki, fot. Twitter/KSW

Khalidov kontra Pudzianowski - starcie legend KSW. Który okazał się lepszy?

Redakcja Redakcja Sporty walki Obserwuj temat Obserwuj notkę 6
Niecałe dwie minuty trwał pojedynek legend KSW. Mamed Khalidov rozbił Mariusza Pudzianowskiego ciosami w parterze już podczas pierwszej rundy starcia.

Konfrontacja Sztuk Walki - Mamed Khalidov kontra Mariusz Pudzianowski

Przewaga Khalidova była widoczna od samego początku. Pudzianowski poszukał klinczu i docisnął Khalidova do siatki, ale ten skontrował i przeniósł walkę do parteru. Tam już dominował. Przeszedł do pozycji bocznej, potem siadł na plecy"Pudziana" i zasypał go gradem ciosów, po których były strongman zdecydował się "odklepać". Po chwili sędzia Goddard przerwał pojedynek.


Obaj zawodnicy są jednymi z najbardziej doświadczonych zawodników polskiej organizacji. Khalidov zadebiutował w KSW w 2007 roku. W ciągu kilkunastu lat występów zdobył mistrzostwo wagi średniej oraz półciężkiej. 32 z 36 zwycięstw w swojej karierze Mamed zdobywał przez skończenia przed czasem.

Pudzianowski zadebiutował w MMA w 2009 roku jako utytułowany strongman. „Pudzian” znacznie przyczynił się do wzrostu popularności KSW i rozwoju całego sportu w Polsce. Po 13 latach Pudzianowski ma na swoim koncie 24 walki pod szyldem największej polskiej organizacji. Wygrał 17, co daje mu trzecie miejsce w rankingu wszech czasów KSW. 

XTB KSW 77 - walki wieczoru

Drugą walką wieczoru gali XTB KSW 77 był wyczekiwany pojedynek o pas kategorii koguciej pomiędzy Sebastianem Przybyszem a Jakubem Wikłaczem. Tytuł zmienił właściciela po zwycięstwie Wikłacza przez niejednogłośną decyzję. W innym mistrzowskim pojedynku, Ibragim Chuzhigaev obronił pas wagi półciężkiej po wypunktowaniu Ivana Erslana. 

Gala XTB KSW 77 odbyła się 17 grudnia w Gliwicach. 

ja

Komentarze

Inne tematy w dziale Sport