Z lewej Mariusz Jop, z prawej Kuba Grabowski, fot. PZPN/Instagram/Quebonafide/Canva
Z lewej Mariusz Jop, z prawej Kuba Grabowski, fot. PZPN/Instagram/Quebonafide/Canva

Mariusz Jop procesował się z raperem Quebonafide. Zapadł wyrok

Redakcja Redakcja Muzyka Obserwuj temat Obserwuj notkę 7
Mariusz Jop wniósł sprawę do sądu przeciwko Kubie Grabowskiemu znanemu jako Quebonafide. Według piłkarza raper naruszył jego dobra osobiste, cytując jego nazwisko w swoich piosenkach. Sąd wydał wyrok na korzyść piosenkarza.

Zapadł wyrok w procesie Mariusz Jop kontra Quebonafide

Powództwo Mariusza Jopa o naruszenie przeze mnie jego dóbr osobistych zostało oddalone w całości. Wyrok nie jest prawomocny - poinformował raper na Twitterze.

Poszło o piosenkę "SZUBIENICAPESTYCYDYBROŃ", w której pojawiło się nazwisko Mariusza Jopa.

Raper zestawił nazwisko piłkarza z samobójstwem

"Czemu nastrój samobójczy mam jak Mariusz Jop?" - brzmiał wers wykonany przez Quebonafide. Chodziło o sytuację, która wydarzyła się w 2010 roku w PKO Ekstraklasie. Wtedy Jop trafił do własnej bramki podczas meczu z Cracovią, przez co jego Wisła Kraków nie została mistrzem Polski.

- To nie jest w porządku, że Quebo użył mojej historii w takim kontekście. Nie podoba mi się to, że ktoś, kto mnie nie zna, bez żadnych podstaw przypisuje mi trudności, których nigdy nie miałem. W tym kawałku łączy się moje nazwisko bezpośrednio z samobójstwem. Chyba każdy człowiek doświadczył momentów, które go przygniatają i odbierają wiarę w siebie – komentował Jop na łamach TVP Sport Jop niedługo po tym, jak utwór pojawił się w sieci. - Było to niesmaczne. Igranie z takim tematem jak samobójstwo nie jest dobrym pomysłem - dodał.


UWAGA! Jeśli jesteś w kryzysie, depresji, masz problemy, skontaktuj się z osobami, które mogą pomóc. Możesz to zrobić np. dzwoniąc na bezpłatny numer 116 123.

Quebonafide poinformował, że sprawa sądowa, którą przeciwko niemu wytoczył Mariusz Jop rozstrzygnęła się po jego myśli. Wyrok nie jest prawomocny. Na razie nie wiadomo, czy były piłkarz będzie składał apelację. Dla Quebonafide to kolejny wygrany proces. Kilka miesięcy temu raper wygrał w sądzie z polską gwiazdą filmów dla dorosłych Teen Kasią.

Kim jest Mariusz Jop

Jop to 27-krotny reprezentant Polski, uczestnik mistrzostw świata 2006 oraz mistrzostw Europy 2008. Jest wychowankiem KSZO Ostrowiec Świętokrzyski, z Wisłą Kraków zdobył trzy mistrzostwa Polski i dwa Puchary Polski. Grał również w Widzewie Łódź, FK Moskwa i Górniku Zabrze.

Po zakończeniu kariery zawodniczej Mariusz Jop pracował z juniorami Wisły Kraków, a także był asystentem Macieja Stolarczyka w pierwszej drużynie. W latach 2015-2018 trener monitorujący w Akademii Młodych Orłów PZPN.

Quebonafide - jeden z najpopularniejszych raperów w Polsce

Quebonafide, czyli Kuba Grabowski to polski raper, piosenkarz, autor tekstów. Członek duetów Yochimu oraz Taconafide. Założyciel wytwórni QueQuality.

Muzyk sprzedał w Polsce ponad 500 tys. płyt co czyni go jednym z najlepiej sprzedających się raperów w Polsce. Największy sukces osiągnął wspólny album z Taco Hemingwayem pt. "Soma 0,5 mg", który rozszedł się w ponad 150 tys. egzemplarzy. Sukces odniósł również solowy album "Egzotyka", który również rozszedł się w ponad 150 tys. egzemplarzy. Jego albumy wielokrotnie zdobywały status platynowych, złotych oraz diamentowych płyt dzięki czemu znajduje się w czołówce listy najlepiej sprzedających się polskich raperów w historii. Raper jest twórcą takich przebojów jak „Candy”, „Bubbletea” czy „Tamagotchi”.

ja

Czytaj także:

Komentarze

Inne tematy w dziale Kultura