Rosjanie w dalszym ciągu ostrzeliwują cele infrastruktury cywilnej. Najeźdźca ponosi straty w obwodzie ługańskim. (fot. Twitter)
Rosjanie w dalszym ciągu ostrzeliwują cele infrastruktury cywilnej. Najeźdźca ponosi straty w obwodzie ługańskim. (fot. Twitter)

Poważne straty Rosjan w obwodzie ługańskim. Ukraińcy odbijają kolejne ziemie

Redakcja Redakcja Ukraina Obserwuj temat Obserwuj notkę 12
25 grudnia Rosjanie ostrzelali 5 ukraińskich obwodów. Najeźdźca kontynuuje ataki w obwodzie ługańskim. "Ukraińska Prawda" donosi, że rosyjska armia ponosi straty w tym kierunku.

Ukraińcy odpierają ataki w obwodzie ługańskim

W obwodzie ługańskim Siły Zbrojne Ukrainy odparły ataki okupantów w rejonach Nowoselewskim, Stelmachiwskim, Płoszańskim, Newskim i Czerwonopiwskim. Na kierunku Kupyansk i Łymańsk Rosjanie ostrzelali rejony Stelmachiwki, Płoszanki, Dibrowy i Czerwonopiwki. Jak podaje "Ukraińska Prawda", trwa wyjaśnianie szczegółowych informacji na temat szkód. Rosjanie nadal ponoszą znaczne straty w obwodzie ługańskim.

Rosjanie ostrzeliwują ukraińskie obwody

W ciągu minionej doby okupanci ostrzelali infrastrukturę cywilną w obwodzie zaporoskim. W wyniku ataku zniszczonych zostało wiele domów i mieszkań. Jak podaje "Ukraińska Prawda" – służby na miejscu pracują nad ustaleniem dokładnych strat.

Z kolei w obwodzie charkowskim obszary miejscowości Strelecha, Staritsa, Zemlyanka, Ustinivka, Vilkhuvatka, Czugunivka, Novomlynsk i Kamianka zostały ostrzelane przez moździerz i artylerię wroga. Ponadto okupanci kontynuują intensywny ostrzał w kierunku Kupiańska. We wsi Dworichna w wyniku ostrzału uszkodzony został jeden z domów, a na terenie zabudowań gospodarczych o powierzchni 250 metrów kwadratowych wybuchł pożar. Nie było ofiar.

Regionalne Centrum Ratownictwa Medycznego poinformowało, że w Wowczańsku hospitalizowana była 72-letnia kobieta, która dzień wcześniej została ranna odłamkiem.

Walki w obwodzie donieckim

W obwodzie donieckim Rosjanie ostrzelali rejon gmin Chasowojarsk i Marinsk oraz wsi Jakowliwka, Bakhmutske, Rozdolivka. W dalszym ciągu trwa również ostrzał Bachmutu i Awdijiwki. 

"Ukraińska Prawda" donosi także o ataku rakietowym na Kramatorsk, gdzie 3 rakiety uderzyły w przedsiębiorstwo przemysłowe. W wyniku ataku nikt nie zginął, dwie osoby zostały ranne.

Ostrzał wyzwolonych miast w obwodzie chersońskim

Według informacji Sztabu Generalnego Sił Zbrojnych Ukrainy, w obwodzie chersońskim Rosjanie kontynuują ostrzał ludności cywilnej w wyzwolonych miastach i wsiach położonych na prawym brzegu Dniepru. Miasto Berislav jest celem regularnych ataków moździerzowych. Ostrzeliwane są również cele infrastruktury cywilnej. 

RB

Czytaj dalej:

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka