T-Mobile będzie współpracować z UOKiK. Jest oświadczenie spółki. (fot. Wikipedia)
T-Mobile będzie współpracować z UOKiK. Jest oświadczenie spółki. (fot. Wikipedia)

T-Mobile odpowiada na zarzuty UOKiK. "Będziemy współpracować"

Redakcja Redakcja Telekomunikacja Obserwuj temat Obserwuj notkę 1
We wtorek spółka T-Mobile Polska wydała oświadczenie, w odpowiedzi na zarzuty UOKiK dotyczące oferty "1200 GB za darmo przez rok". — Jeśli w ocenie UOKiK komunikacja oferty była niewystarczająca, jesteśmy gotowi ją poprawić — oświadczyła spółka.

Postępowanie przeciwko T-Mobile Polska

W poniedziałek UOKiK poinformował o wszczęciu postępowania przeciwko T-Mobile Polska w sprawie praktyk naruszających zbiorowe interesy konsumentów. Zdaniem urzędu, hasło „1200 GB za darmo na rok”, jakim sieć reklamuje swoją promocję na internet, może wprowadzać w błąd.

UOKiK zwrócił uwagę, że w rzeczywistości przekazywane są pakiety internetowe 100 GB co miesiąc, maksymalnie przez 12 miesięcy, o ile konsument odnawia cyklicznie opłatę o wysokości przynajmniej 35 zł.

Odpowiedź spółki

T-Mobile Polska w odpowiedzi na te zarzuty wydało oświadczenie. Przekazano w nim, że oferta "1200 GB za darmo za rok" zyskała szerokie zainteresowanie klientów oraz konkurencji, "która uznała, że podobne oferty powinny znaleźć się również w ich portfolio". Dodano, że oferta powstała w zgodzie z mechaniką właściwą dla usług na kartę, które wymagają posiadania aktywnego konta lub pakietu w celu korzystania z bonusów, co "najczęściej oznacza konieczność comiesięcznych doładowań".

T-Mobile będzie współpracował z UOKiK

Spółka podkreśliła, że na przestrzeni blisko rocznej obecności oferty otrzymała "setki pozytywnych sygnałów od klientów na temat samej oferty" i kilka zgłoszeń związanych z jej komunikacją. Jednak jeśli w ocenie UOKiK komunikacja nie była wystarczająco jasna, spółka jest gotowa ją poprawić — zaznaczono.

— W najbliższych dniach przekażemy UOKiK-owi materiały związane z promowaniem oferty i będziemy współpracować z urzędem, by poprawić komunikację oferty na taką, która nie pozostawia wątpliwości co do jej warunków — ogłosiło T-Mobile. Dodano, że bez względu na zmiany w komunikacji, oferta "1200 GB" pozostanie co najmniej tak samo atrakcyjna jak ta, z której obecnie korzystają użytkownicy.

RB

Czytaj dalej:

Komentarze

Inne tematy w dziale Technologie