Morawiecki był na strzelnicy. Złożył ważną deklarację

Premier Mateusz Morawiecki na strzelnicy Warszawianka. Fot. Facebook/Mateusz Morawiecki
Premier Mateusz Morawiecki na strzelnicy Warszawianka. Fot. Facebook/Mateusz Morawiecki
Będziemy nadal inwestować w promocję strzelectwa i polski przemysł zbrojeniowy, bo wolne społeczeństwo musi umieć się bronić oraz mieć czym się bronić - oświadczył w poniedziałek premier Mateusz Morawiecki.

Morawiecki na strzelnicy Warszawianka

Szef rządu złożył w poniedziałek wizytę na strzelnicy Warszawianka o czym poinformował we wpisie na Facebooku.

Polecamy:

"Strzelałem z naszych polskich, oryginalnych konstrukcji, zarówno tych historycznych, jak i nowoczesnych - karabinka »Grot« z Fabryki Broni »Łucznik«, który niedawno trafił na wyposażenie naszych Sił Zbrojnych i Wojsk Obrony Terytorialnej, i dodatkowo jest chwalony przez naszych ukraińskich sąsiadów za swoją niezawodność" - napisał premier.

Dodał, że strzelał też z "historycznego, legendarnego, polskiego pistoletu VIS, który jest nadal produkowany i znajduje się na wyposażeniu polskich żołnierzy".

Premier RP: Strzelectwo to piękny i praktyczny sport

Morawiecki ocenił, że strzelectwo to piękny i praktyczny sport z długimi tradycjami w naszym kraju. "Cieszę się, że - również dzięki wsparciu rządu Prawa i Sprawiedliwości i Ministerstwa Obrony Narodowej - coraz mocniej rozwija się w Polsce" - napisał.

"Będziemy inwestować w promocję strzelectwa"

"Będziemy nadal inwestować w promocję strzelectwa i polski przemysł zbrojeniowy, bo wolne społeczeństwo musi umieć się bronić oraz mieć czym się bronić" - podkreślił premier.

Krótszą wersję wpisu premier Morawiecki zamieścił na Twitterze.

KW

Czytaj dalej:

Lubię to! Skomentuj73 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka