Według nepalskiej telewizji publicznej na miejscu tragedii odnaleziono już część ciał pasażerów. fot. PAP/EPA/BIJAYA NEUPANE
Według nepalskiej telewizji publicznej na miejscu tragedii odnaleziono już część ciał pasażerów. fot. PAP/EPA/BIJAYA NEUPANE

Katastrofa samolotu w Nepalu. Media: nie wszyscy zginęli

Redakcja Redakcja Wypadki Obserwuj temat Obserwuj notkę 7
W Nepalu, w pobliżu lotniska w położonym na zachodzie kraju mieście Pokhara, rozbił się w niedzielę samolot pasażerski nepalskich linii lotniczych Yeti Airlines z 72 osobami na pokładzie. Nadal nie wiadomo, ile osób zginęło, agencje podają sprzeczne informacje.

Katastrofa samolotu w Nepalu. Media: Są ocaleńcy

Według nepalskiej telewizji publicznej na miejscu tragedii odnaleziono już część ciał ofiar. Na razie agencje podają, że zginęło od 29 do 40 osób, pojawiły się też doniesienia, że ofiar jest znacznie więcej. Jednak według przedstawiciela lokalnych władz kilka osób przeżyło katastrofę, mimo iż maszyna rozpadła się na kawałki, a wrak zapalił się.

Dwusilnikowy samolot ATR 72 był w drodze do stolicy kraju, Katmandu. Trwa akcja ratunkowa. Rzecznik Yeti Airlines Sudarshan Bartaula poinformował, że na pokładzie maszyny było 68 pasażerów i cztery osoby załogi. "Nie wiemy w tej chwili, czy ktoś przeżył (katastrofę)" - dodał.

Rzecznik nepalskiej armii Krishna Bhandari poinformował, że wśród podróżujących cudzoziemców byli Australijczyk, Francuz, Argentyńczyk, pięciu Indusów, czterech Rosjan, Irlandczyk i dwie osoby z Korei Południowej. Inne źródła podają, że na pokładzie było 15 cudzoziemców.

Bhandari ocenił, że jest to najpoważniejsza katastrofa lotnicza od 30 lat. Dwusilnikowy samolot ATR 72 był w drodze ze stolicy kraju, Katmandu do Pokhary. Trwa akacja ratunkowa.

Rząd poinformował, że premier Pushpa Kamal Dahal zwołał nadzwyczajne posiedzenie swojego gabinetu ze względu na katastrofę.

To już kolejna katastrofa lotnicza w Nepalu w tym roku

W maju 2022 roku zaginął samolot lokalnych nepalskich linii Tara Air. Niedługo później okazało się, że rozbił się w górach na północy Nepalu. Na pokładzie znajdowało się 16 Nepalczyków, dwóch Niemców i czterech obywateli Indii; nikt nie przeżył katastrofy.

SW

Czytaj dalej:

Udostępnij Udostępnij Lubię to! Skomentuj7 Obserwuj notkę

Komentarze

Inne tematy w dziale Rozmaitości