Zdjęcie jednego z mieszkań stało się symbolem ataku na Dniepr. (fot. PAP/EPA)
Zdjęcie jednego z mieszkań stało się symbolem ataku na Dniepr. (fot. PAP/EPA)

Zdjęcie, które stało się symbolem ataku na Dniepr. Zginął słynny trener boksu

Redakcja Redakcja Ukraina Obserwuj temat Obserwuj notkę 84
W mediach popularne stało się zdjęcie żółtej kuchni w zaatakowanym w sobotę bloku mieszkalnym w Dnieprze. Pomieszczenie to stało się widoczne po uderzeniu rakietą w ścianę budynku. W wyniku ostrzału zginął m. in. właściciel mieszkania, słynny trener boksu. W mediach społecznościowych pojawił się filmik, na którym widać jak mężczyzna wraz z rodziną świętowali we wspomnianej "żółtej kuchni" urodziny swojej córki.

Atak na Dniepr

W sobotnie popołudnie Rosjanie ostrzelali miasto Dniepr na wschodzie kraju. Rosyjska rakieta uderzyła m. in. w budynek mieszkalny. Liczba ofiar śmiertelnych wyniosła co najmniej 40, kilkadziesiąt osób jest rannych, a wielu pozostaje zaginionych.

Zdjęcie, które stało się symbolem ataku na Dniepr

Wśród ofiar znalazł się Mychajło Korenowski, znany i ceniony trener boksu. Ukraiński dyplomata Andrij Melnyk poinformował, że mężczyzna "zginął w swoim przytulnym mieszkaniu", którego zdjęcie stało się jednym z symboli ataku na Dniepr. Fotografia przedstawia kuchnię z żółtymi ścianami i meblami, której wnętrze stało się widoczne po tym, jak rosyjska rakieta zniszczyła ściany budynku.

"Żółta kuchnia"

W mediach społecznościowych pojawiło się również nagranie, na którym widać jak rodzina trenera obchodziła we wspomnianej kuchni urodziny córki.

RB

Czytaj dalej:

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka