Rosyjska propaganda podrabia sygnał TVP. Źródło: Twitter, Telegram
Rosyjska propaganda podrabia sygnał TVP. Źródło: Twitter, Telegram

"Polska armia LGBT" i podrobiona mapa z TVP. Tak działa rosyjska propaganda

Redakcja Redakcja Rosja Obserwuj temat Obserwuj notkę 46
Takiej historii, jak rosyjska propaganda nie wymyśliłby nawet Quentin Tarantino. Rosjanie podrobili sygnał TVP i kłamią w grafikach, że granice Polski obejmują zachodnią Ukrainę. Jakby tego było mało, to w innym z materiałów poinformowano, że w polskiej armii mogą powstać specjalne jednostki... LGBT.

Polska "zajęła" zachodnią Ukrainę 

Media związane z Kremlem pokazały w swoich programach zdjęcia przedstawiające to, co rzekomo TVP publikuje na swoich antenach. 

Portal ren.tv ukazał, jak "wygląda" mapa Polski podczas prognozy pogody w TVP1. Obejmuje ona obecne terytorium, jak i obwody lwowski, tarnopolski, iwanofrankowski, wołyński, czerniowiecki, rówieński, żytomierski, chmielnicki, winnicki i zakarpacki Ukrainy. Zaznaczono je na czerwono z napisem "Polska". Są tylko dwa miasta: Warszawa i Lwów. 

Można od razu jednak zauważyć, że to kłamstwo, ponieważ - poza wszystkim innym - szata graficzna pogody w TVP wygląda zupełnie inaczej. Dodatkowo w nazwach miast oraz krajów nie użyto polskich znaków. 


Armia LGBT w Polsce 

W rosyjskim internecie krążą również nagrania z podrobionego serwisu informacyjnego TVP1. Materiał podpisany jest: "Polska może stworzyć w armii jednostki LGBT", a lektor mówi: "polskie władze nie są przeciwne tworzeniu specjalnych jednostek w armii gejów, lesbijek, osób biseksualnych i transpłciowych".

Ten nieprawdziwy "news" wiąże się z działaniami Kremla przeciw osobom LGBT.

MP

Czytaj dalej: 

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka