Oni leczą Putina. Ukraiński wywiad ustalił kto utrzymuje prezydenta Rosji przy życiu

Zdaniem wiceszefa ukraińskiego wywiadu, Władimir Putin leczy się u najlepszych lekarzy z krajów zachodnich. (fot. Flickr)
Zdaniem wiceszefa ukraińskiego wywiadu, Władimir Putin leczy się u najlepszych lekarzy z krajów zachodnich. (fot. Flickr)
Wiceszef Głównego Wydziału Wywiadu Ministerstwa Obrony Ukrainy twierdzi, że leczeniem prezydenta Rosji Władimira Putina zajmują się lekarze z państw zachodnich. Jego zdaniem tylko dzięki temu rosyjski przywódca nadal żyje.

Wiceszef ukraińskiego wywiadu o zdrowiu Putina

Zastępca szefa ukraińskiego wywiadu wojskowego, gen. dywizji. Wadym Skibicki odniósł się do kwestii zdrowia Władimira Putina podczas rozmowy z dziennikarzem estońskiej edycji portalu Delfi.

Odpowiadając na pytanie, czy ukraiński wywiad może potwierdzić doniesienia na temat złego stanu zdrowia rosyjskiego prezydenta, Skibicki odparł:

— Niestety Putin leczy się u najlepszych zachodnich lekarzy, więc żyje. Gdyby potraktowano go jak innych Rosjan, to wszystko skończyłoby się szybciej — powiedział Skibicki.

Rozłam na Kremlu

Wiceszef ukraińskiego wywiadu poinformował również o doniesieniach ukraińskich służb na temat konfliktu pomiędzy stronnictwami wśród elit Kremla.

— Jest faktyczny rozłam, a niektóre wydarzenia "dojrzewają". Nominacja Gierasimowa po raz kolejny wskazuje na duże nieporozumienia w rosyjskim kierownictwie. Próbują umniejszyć rolę oddziałów Prigożyna, a jego samego usunąć, bo zaczął zyskiwać wpływy — twierdzi gen. Wadym Skibicki.

Decydujący okres

W dalszej części rozmowy Skibicki podkreślił, odnosząc się do sytuacji na froncie, że "wiosna i wczesne lato będą decydujące".

— Jeśli planowana na ten czas wielka rosyjska ofensywa nie powiedzie się, to będzie to upadek Rosji i Putina — twierdzi wojskowy.

Zełenski o Putinie: "Nie wiem, czy on żyje"

"Ukraińska Prawda" przypomina, że w maju 2022 roku szef GRU Kyryło Budanow uważał, że Władimir Putin, pomimo poważnych chorób – w tym raka – może żyć jeszcze przez kilka lat. Portal przypomina również niedawną wypowiedź prezydenta Ukrainy Wołodymyra Zełenskiego.

— Nie do końca rozumiem, z kim i o czym rozmawiać. Nie jestem pewien, czy prezydent Rosji, który czasem pojawia się, czy to on. Nie do końca wiem, czy on żyje, czy podejmuje decyzje, czyli kto tam podejmuje decyzje. Jacy ludzie? Nie mam takich informacji — powiedział Zełenski 19 stycznia.

RB

Czytaj dalej:

Lubię to! Skomentuj32 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka