Bortniczuk gratuluje Kuleszy wyboru trenera. Prezes PZPN pozuje z Santosem

Fernando Santos zostanie nowym trenerem reprezentacji Polski. Źródło: Twitter/Cezary Kulesza/Kamil Bortniczuk
Fernando Santos zostanie nowym trenerem reprezentacji Polski. Źródło: Twitter/Cezary Kulesza/Kamil Bortniczuk
Minister sportu i turystyki Kamil Bortniczuk pogratulował Cezarowi Kuleszy wyboru Fernando Santosa na selekcjonera reprezentacji Polski. Prezes PZPN z kolei opublikował na swoim Twitterze zdjęcie z portugalskim szkoleniowcem. Przypomnijmy, że oficjalne ogłoszenie trenera nastąpi we wtorek na konferencji prasowej.

Bortniczuk gratuluje decyzji PZPN 

"Gratulacje dla Prezesa Cezarego Kuleszy i PZPN! Fernando Santos to selekcjoner z bardzo dobrym CV (od 2010 Grecja i Portugalia, a wcześniej topowe kluby portugalskie i greckie) sukcesami (Mistrzostwo Europy), doświadczeniem w pracy z wielkimi gwiazdami, na czele z Cristiano (Ronaldo - przyp. red.)" – napisał Bortniczuk.

Wpis ministra sportu i turystyki udostępnił na swoim Twitterze Cezary Kulesza. Po chwili jednak go usunął i opublikował fotografię z Santosem. 


Santos trenerem reprezentacji Polski 

O planowanej nominacji dla Santosa wspominały m.in. portugalskie media. Pochodzący z Lizbony szkoleniowiec jest od poniedziałku w Warszawie. Zdjęcie Santosa na stołecznym lotnisku zamieścił portal Sport.pl.

We wtorek o godz. 13 nowy selekcjoner ma być przedstawiony na konferencji prasowej na PGE Narodowym w Warszawie.

Urodzony 10 października 1954 roku Santos był selekcjonerem reprezentacji Grecji (2010-2014), a następnie swojego kraju (2014-2022). W przeszłości pracował w klubach właśnie z Grecji i Portugalii.

Biało-czerwoni pozostawali bez trenera od 1 stycznia. Dzień wcześniej skończyła się umowa z Czesławem Michniewiczem, a nowa nie została podpisana.

MP

Czytaj dalej:

Lubię to! Skomentuj13 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Sport