Dawid Kubacki pokazał klasę. Rewelacyjny występ Polaka w Sapporo

Dawid Kubacki zajął drugie miejsce podczas pierwszego konkursu PŚ w Sapporo. (fot. Instagram/Dawid Kubacki)
Dawid Kubacki zajął drugie miejsce podczas pierwszego konkursu PŚ w Sapporo. (fot. Instagram/Dawid Kubacki)
W piątek w godzinach porannych według czasu polskiego odbył się pierwszy z trzech w tym sezonie konkursów Pucharu Świata w Sapporo. Na Okurayamie najlepszy okazał się Ryoyu Kobayashi. Drugie miejsce należało do Dawida Kubackiego, zaś trzecie – do Halvora Egnera Graneruda.

Polacy podczas konkursu w Sapporo

Jeszcze przed rozpoczęciem konkursu, w treningach i w kwalifikacjach bardzo dobrze wypadł Dawid Kubacki. Oprócz niego, w zawodach wystąpiło jeszcze czterech Polaków – Kamil Stoch, Piotr Żyła, Paweł Wąsek i Aleksander Zniszczoł.

Zniszczoł był pierwszym z naszych reprezentantów, który oddał swój skok i wylądował po osiągnięciu 114 metrów, co przyniosło mu dokładnie 102,6 punktów. Kilka chwil później Paweł Wąsek skoczył nieco dalej, dokładnie 118 metrów, co przyniosło mu 105,9 punktów.

Z kolei Kamil Stoch oddał skok o długości 133 m, co przełożyło się na 135 punktów. Niewiele gorszy był Piotr Żyła – 131,5 m oraz 127,4 pkt.

Świetny styl Kubackiego

Ogromną klasę pokazał Dawid Kubacki, który skoczył aż 137 metrów, co przełożyło się na 140,8 pkt i uplasowało go na pierwszym miejscu w pierwszej serii. Za nim byli Ryoyu Kobayashi (135 m, 136,9 pkt) i Halvor Egner Granerud (130,5 m, 136,2 pkt). Na czwartym miejscu znalazł się Kamil Stoch, zaś na ósmym – Piotr Żyła. Wąsek i Zniszczoł nie zakwalifikowali się do drugiej serii, zajmując odpowienio 33. i 38. pozycję.

Kubacki na drugim miejscu

Z kolei w drugiej serii Piotr Żyła skoczył 124,5 m. Za ten skok otrzymał 111,9 pkt. Nieco gorzej wypadł Kamil Stoch, który wylądował po osiągnięciu 123,5 m (118 pkt). Warto zauważyć, że w tym czasie zawodnicy mierzyli się z trudnymi warunkami wietrznymi.

Dawid Kubacki w drugiej serii oddał skok na odległość 125,5 metra, który uplasował go na drugim miejscu konkursu. Zwycięstwo przypadło Ryoyu Kobayashiemu, zaś na trzecim miejscu znalazł się Norweg Halvor Egner Granerud.

Puchar Świata

W sobotę o godz. 8:00 wystartować ma drugi konkurs w Sapporo. Z kolei ostatni z nich rozpocznie się w niedzielę o godz. 2:00 czasu polskiego.

Później, pod koniec stycznia, skoczkowie zmierzą się w konkursie w austriackim Bad Mitterndorf. Następnym przystankiem będzie niemieckie Willingen, a kolejnym – Lake Placid w USA.

RB

Czytaj dalej:

Lubię to! Skomentuj1 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Sport