Ogromne emocje podczas 78. gali KSW. Michał Materla rozgromił rywala z USA

Michał Materla wygrał pojedynek z Kendallem Grovem podczas 78. gali KSW. (fot. Twitter)
Michał Materla wygrał pojedynek z Kendallem Grovem podczas 78. gali KSW. (fot. Twitter)
Podczas walki wieczoru na 78. gali XTB KSW w Szczecinie zmierzyli się Michał Materla i Kendall Grove. Zawodnicy odbyli rewanż po dziesięciu latach. Tym razem znów triumfował Polak.

Początek walki nienajlepszy dla Materli

Od początku walki większą aktywnością wykazywał się Michał Materla. Polak starał się naciskać na swojego przeciwnika, jednak ten skutecznie wykorzystywał swoją przewagę w zasięgu ramion i trafiał "Cipao" precyzyjnymi ciosami. Były mistrz KSW sprawiał wówczas wrażenie, jakby nie mógł do końca odnaleźć się w pojedynku. Materla próbował zbliżyć się do przeciwnika, jednak "Da Spyder" karał go mocnymi ciosami.

Druga runda zdominowana przez Polaka

Grove w klatce KSW prezentował się bardzo dobrze. Od początku drugiej rundy jednak wycofywał się, kiedy Materla próbował zbliżyć się do niego. W pewnym momencie Polakowi udało się wyprowadzić skuteczny cios i chwilę później walka przeniosła się do parteru. Kendal Grove zdołał wstać, jednak Materla nie odpuścił i zapędził rywala pod siatkę, gdzie znokautował go serią mocnych ciosów.

Kontuzja Michała Materli

Polak po walce wyjawił, że skłaniał się ku odwołaniu walki w wyniku kontuzji. Udało mu się jednak powrócić do klatki po przegranej walce z Mariuszem Pudzianowskim. Sobotni pojedynek był 32. zwycięstwem w jego zawodowej karierze i 21. w szeregach KSW.

Trudny pojedynek dla Polaka

Jak zauważa portal Sport.pl, dla Materli był to trudny pojedynek również od strony mentalnej. Niedawno Polak pochował swojego 16-letniego bratanka Vincenta, do czego nawiązał po walce. Kibicom przyznał również, że nie był pewien, czy uda mu się wyjść do starcia z Grovem.

— Walczyłem bez prawej ręki. Nie byłem w stanie trzymać nią herbaty. Myślałem kilka dni temu, że nie dam rady powalczyć, ale wiecie, jak to jest. Może mi zabraknąć zdrowia i techniki, ale nie zabraknie mi charakteru — mówił Materla.


Materla kontra Grove w 2013

Pierwszy pojedynek między Michałem Materlą a Kendallem Grovem miał miejsce w 2013 roku podczas 23. gali KSW. Starcie to było pełne mocnych scen i zwrotów akcji. Walka zakończyła się decyzją sędziów, a zwycięzcą okazał się Materla. Obaj zawodnicy otrzymali bonusy za najlepszą walkę wieczoru, a fani wybrali ich pojedynek jako najlepszą walkę roku 2013 w prestiżowym konkursie Heraklesów.

— Byłem pewny, że zostałem mistrzem — mówił wówczas Kendall Grove. Trzy lata później, na gali KSW 36 miał odbyć rewanż, jednak walka ostatecznie się nie odbyła.

KSW 78 – wyniki

Wyniki 78. gali XTB KSW prezentują się następująco:

  • Michał Materla pokonał Kendalla Grove’a przez techniczny nokaut w 2. rundzie
  • Tomasz Romanowski zwyciężył z Radosławem Paczuskim przez niejednogłośną decyzję sędziów
  • Roman Szymański pokonał Raula Tutarauliego przez poddanie (balacha) w 1. rundzie
  • Valeriu Mircea pokonoał Borysa Mańkowskiego przez nokaut w 1. rundzie
  • Kleber Silva wygrał z Łukaszem Sudolskim przez nokaut w 2. rundzie
  • Rafał Kijańczuk pokonał Marca Doussisa przez techniczny nokaut w 1. rundzie
  • Łukasz Rajewski zwyciężył z Sahilą Sirają przez techniczny nokaut w 1. rundzie
  • Oskar Szczepaniak pokonał Raimondasa Krilaviciusa przez jednogłośną decyzję sędziów
  • Borys Dzikowski pokonał Andre Langena przez jednogłośną decyzję sędziów

RB

Czytaj dalej:

Lubię to! Skomentuj2 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Sport