Prezes PiS Jarosław Kaczyński. Źródło: YouTube/Janusz Jaskółka
Prezes PiS Jarosław Kaczyński. Źródło: YouTube/Janusz Jaskółka

Kaczyński ze "specjalną" nagrodą. Pokłosie głośnej wypowiedzi o kobietach

Redakcja Redakcja Humor Obserwuj temat Obserwuj notkę 52
Jarosław Kaczyński otrzymał nagrodę w plebiscycie Biologicznej Bzdury Roku 2022. Prezes PiS otrzymał ją za wypowiedź o alkoholizmie. Podium uzupełniły influencerka Ane Piżl oraz aktywistka antyszczepionkowa Justyna Socha.

Biologiczna Bzdura to plebiscyt organizowany przez autora bloga totylkoteoria.pl - Łukasza Sakowskiego. W rankingu znalazły się najbardziej absurdalne wypowiedzi osób publicznych, które przeczą nauce.

"Ideą plebiscytu jest edukacja, popularyzowanie wiedzy przyrodniczej, zachęcenie znanych osób do częstszego korzystania z rzetelnych źródeł, nim wygłoszą swoje opinie na tematy związane z nauką" – tłumaczy Łukasz Sakowski, autor bloga "To tylko Teoria".

Kaczyński mówił o nadmiernym piciu kobiet. Otrzymał nagrodę 

W głosowaniu na Biologiczną Bzdurę Roku wzięło udział 7456 osób, z czego aż 3230 wskazało prezesa PiS za jego wypowiedź, że "mężczyzna, żeby popaść w alkoholizm, to musi pić nadmiernie przez 20 lat, a kobieta tylko 2".

Tuż za Kaczyńskim znalazła się celebrytka, aktywistka LGBT, ratowniczka medyczna oraz prowadząca program "Miasto kobiet" Ane Piżl. Kobieta w jednym ze swoich programu stwierdziła, że "płeć i orientacja są umownymi tożsamościami" oraz przyrównała je do wyznania i narodowości. 

Podium uzupełniła aktywistka na rzecz ograniczenia programu szczepień Justyna Socha, która stwierdziła, że "nie da się przeszczepić organu od martwego dawcy". 

Korwin-Mikke i Warzecha z wyróżnieniami 

Nominowani w konkursie byli również Janusz Korwin-Mikke i Łukasz Warzecha. Były szef Konfederacji otrzymał ten "zaszczyt" za wypowiedź na temat mRNA. W trakcie jednego z nagrań stwierdził, że "mRNA to skrót od +modyfikacji RNA+”. Z kolei znany publicysta wypowiedział się na temat homeopatii. "Homeopatia to nie jest pseudonauka. To wykorzystywanie znanych i dowiedzionych właściwości naturalnych substancji" – powiedział Warzecha.

W poprzednich latach zwyciężali: Anna Maria Żukowska, Kaja Godek, Ewa Kopacz, Jerzy Zięba, Dorota Czajkowska – Majewska i Władysław Kosiniak-Kamysz. 

MP

Czytaj dalej:

Komentarze

Inne tematy w dziale Rozmaitości