Atak dronów w Iranie. Źródło: YouTube
Atak dronów w Iranie. Źródło: YouTube

Atak dronów na zakład wojskowy w Iranie. Napięcie w regionie rośnie

Redakcja Redakcja Iran Obserwuj temat Obserwuj notkę 14
W sobotę wieczorem w trzecim co do wielkości mieście Iranu - Isfahanie, doszło do ataku dronów. Celem były zakłady wojskowe.

O sprawie informowały irańskie media, powołujące się na ministerstwo obrony w Teheranie. 

Drony zaatakowały zakład wojskowy 

"Jeden z dronów został strącony przez obronę przeciwlotniczą, a dwa pozostałe wpadły w pułapki obronne i eksplodowały. Na szczęście ten nieudany atak nie spowodował ofiar śmiertelnych, jest tylko niewielkie uszkodzenia dachu warsztatu" — poinformowało ministerstwo w oświadczeniu przekazanym przez państwową agencję prasową IRNA.

Ministerstwo dodało, że "atak nie wpłynął instalacje i misję… a takie ślepe środki nie będą miały wpływu na kontynuację postępu kraju”.

Irańskie agencje wcześniej informowały o głośnym wybuchu i opublikowały wideo pokazujące błysk światła w zakładzie, o którym mówi się, że jest to fabryka amunicji.

Spięcie na lini Iran - Izrael 

W lipcu ub.r. władze Iranu poinformowały, że aresztowana została grupa sabotażowa, złożona z kurdyjskich bojowników pracujących dla Izraela, którzy planowali wysadzić w powietrze "wrażliwy" ośrodek przemysłu obronnego w Isfahanie.

Iran ma kilka ośrodków badań jądrowych w tym regionie, w tym zakład konwersji uranu.

W ciągu ostatnich kilku lat wokół irańskich obiektów wojskowych, nuklearnych i przemysłowych doszło do wielu eksplozji i pożarów. Wybuchy czasami budziły niepokój w związku z napięciami związanymi z programem nuklearnym Iranu, wobec którego podjęcie działań wojskowych niejednokrotnie zapowiadał Izrael.

MP

Czytaj dalej:

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka