"Gazeta Wyborcza" uderza w Szymona Hołownię. Źródło: commons.wikimedia.org
"Gazeta Wyborcza" uderza w Szymona Hołownię. Źródło: commons.wikimedia.org

"Gazeta Wyborcza" udostępniła łamy czytelnikom. Po to, by wyżyli się na Hołowni

Redakcja Redakcja Media Obserwuj temat Obserwuj notkę 43
"Gazeta Wyborcza" opublikowała zaskakujący artykuł, w którym uderza w Szymona Hołownię. Publikacja gazety to zbiór komentarzy internautów, którzy krytykują Polskę 2050. Materiał nie spodobał się m.in. wiceprzewodniczącemu partii Michałowi Kobosko, który nazwał go "ściekiem nienawiści".

Szymon Hołownia swoim zwlekaniem ws. jednej listy wyborczej naprzykrzył się "Gazecie Wyborczej", która postanowiła opublikować materiał poświęcony politykowi. Przypomnijmy, że na wspólny start od blisko roku nagle Donald Tusk. Na łamach dziennika wielokrotnie publicyści przychylnie pisali o takim scenariuszu. W ich opinii, to jedyna droga do pokonania PiS w wyborach parlamentarnych, które odbędą się jesienią. 

Polska 2050: To "sianie nienawiści" wobec Hołowni 

"Gazeta Wyborcza" opublikowała dziś artykuł z komentarzami czytelników sfrustrowanych postawą Polski 2050. Publikacja dotyczy Szymona Hołowni. Internauci w listach do redakcji wyrazili swoje oburzenie, że były dziennikarz nie chce pójść w sojusz z Tuskiem. Czytamy w nich, że Hołownia staje się "niebezpieczny", "nie dotrzymuje umów", działacze jego partii to "kombinatorzy". Poza tym, "zdradzi, pójdzie do spowiedzi, wyklepie trzy zdrowaśki i poczuje się wspaniale" - twierdzi jeden z anonimowych komentatorów.  

Oburzenia publikacją nie kryje poseł partii Polska 2050 Paweł Zalewski, który uważa, że materiał ma służyć "sianiu nienawiści" wobec Szymona Hołowni. 

- Czy redaktorzy Gazety Wyborczej jeszcze patrzą w lustro? To skan z dzisiejszego wydania. Co się stało, że zaangażowanie w sprawy publiczne zrównali z udostępnianiem swojego tytułu do siania nienawiści wobec jednego z liderów opozycji? – pytał na Twitterze oburzony poseł. 


Kobosko: "ściek nienawiści" 

Zszokowany artykułem jest również Michał Kobosko z Polska 2050, który podzielił się swoją opinią na Twitterze. - Co się porobiło z Gazetą Wyborczą?! To była kiedyś moja gazeta, miałem zaszczyt tam pracować, mam tam pewnie już coraz mniej znajomych (wylatywali na kolejnych cięciach i redukcjach), ale zachowałem wielki szacunek do Matek i Ojców Założycieli – pisał wiceprzewodniczący Polska 2050. 

Kobosko wystosował również apel do redaktora naczelnego Adama Michnika i Jarosława Kurskiego. - Apeluję do Wielce Szanownego Adama Michnika, do Szanownego Jarka Kurskiego. Apeluję do tych, którzy nakręcają kampanię hejtu po stronie opozycji. Nie idźcie tą drogą – napisał. 

MP

Czytaj dalej:

Komentarze

Inne tematy w dziale Kultura