Warszawa zwyciężyła w konkursie na najlepszy Europejski Kierunek Turystyczny w 2023 roku. Fot. Pixabay
Warszawa zwyciężyła w konkursie na najlepszy Europejski Kierunek Turystyczny w 2023 roku. Fot. Pixabay

Wielkie wyróżnienie dla Warszawy. Trzaskowski dumny ze stolicy Polski

Redakcja Redakcja Podróże Obserwuj temat Obserwuj notkę 145
Warszawa zwyciężyła w konkursie na najlepszy Europejski Kierunek Turystyczny w 2023 roku. Polska stolica o 50 tys. głosów przebiła drugie w stawce Ateny. Miasto otrzymało również cztery wyróżnienia od organizatora konkursu.

Warszawa najlepszym Europejskim Kierunkiem Turystycznym 

Ratusz za pośrednictwem Twittera poinformował, że Warszawa zwyciężyła w głosowaniu na najlepszy Europejski Kierunek Turystyczny. 

"Dostaliśmy 142 081 głosów z ponad 130 krajów! Zdystansowaliśmy drugie w stawce Ateny aż o 50 tys. głosów. Pobiliśmy też rekord całego konkursu! Do tej pory najwięcej głosów dostało Porto (w 2017 r.) – 138 tys. WOW!" – czytamy w komunikacie. 

Wyróżnienia dla Warszawy 

Oprócz głównej wygranej Warszawa otrzymała również cztery wyróżnienia od organizatora konkursu. To: Best Cultural Destination (stolica kultury), Best Destination for Food Lovers (stolica dobrego smaku), Safest Destinations in Europe (stolica bezpieczeństwa) oraz Best Destinations for a city break (najlepsze miejsce na krótki wypad). 

Trzaskowski: Warszawa jest tego warta!

Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski podziękował w wideo zamieszczonym na swoim Twitterze za wszystkie głosy oddane na Warszawę. 

– Mamy to! Mamy zainteresowanie całego świata naszym miastem. Warszawa jest tego warta! Miasto tak nowoczesne, prężnie się rozwijające, z niezwykłą historią. Stolica zieleni, wygody i wolnego czasu. Miasto kontrastów, w którym każdy znajdzie równowagę. Miasto, w którym kilka kilometrów od nowoczesnego, tętniącego życiem Nowego Centrum Warszawy i tuż obok zabytkowej Starówki wśród zieleni wije się Wisła, prawdziwie dzika rzeka. Takie rzeczy tylko w Warszawie! – przekazał Trzaskowski w komunikacie opublikowanym przez ratusz. 

– Tytuł "European Best Destiation 2023” to nie tylko prestiż. Zwycięzcy z poprzednich lat odnotowywali kilkunastoprocentowy wzrost liczby turystów. Zapraszamy do Warszawy! – dodał. 

MP

Czytaj dalej:

Komentarze

Inne tematy w dziale Rozmaitości